КАДЕ БИЛ ЧАВКОВ ЗА ВРЕМЕ НА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО СОБРАНИЕТО ??????

Go down

КАДЕ БИЛ ЧАВКОВ ЗА ВРЕМЕ НА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО СОБРАНИЕТО ??????

Пишување by osa on Нед Jул 16, 2017 8:24 pm

Телма: За време на насилствата, Чавков бил на 100 метри од Собрание

Раководителот на Оперативниот штаб на МВР за време на “крвавиот четврток“ во Собранието, Митко Чавков, кој тогаш беше и директор на Бирото за јавна безбедност, за време на насилствата бил на само стотина метри од Собранието, објави Телма.

Неговиот мобилен телефон “бил фатен“ на три базни станици и тоа на ВМРО, Алмако и италијанската амбасада, во триаголникот во центарот на Скопје.

Според информациите на телевизијата Чавков одбил да даде исказ пред работната група во МВР, а на распит се уште не е повикан ниту во обвинителството со кое се уште раководи Марко Зврлевски а кој се очекува наскро да биде разрешен.

Тогашниот министер за внатрешни работи Агим Нухиу го посочи како директен одговорен за насилството, бидејќи во критичните моменти не му се јавувал на телефон.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот