Грујо пашата

Go down

Грујо пашата

Пишување by defo on Пон Jул 17, 2017 8:15 am

Екс премиерот, осомничен за криминал сака 20 лица за обезбедување, кои ке се грижат за неговата сигурност. Па ова е човек да полуди, трошеле на коњски меса, чуда наши државни пари сега ќе се трошат на обезбдување на криминалец, кои ја клекна пола Македонија на колена.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by TRAJCHE on Пон Jул 17, 2017 10:20 pm

Nema da mu dadat, neka go cuvaat kosevci sega.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by delta on Пон Jул 17, 2017 11:56 pm

narodot go saka/.,.
delta
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by osa on Вто Jул 18, 2017 12:11 am

ova go vikaat po nashki "ludilo" ...chovekov nema ni sram ni perde ...neverojatno ..i toa celi 10 godini ke treba da mu gi plakame obezbeduvachite i toa 20 na broj ....abe nemoze na LJubcho za maliot prst da mu se fati ,on i posle vojna odeshe samo so Ramche telohranitelot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by defo on Вто Jул 18, 2017 11:59 pm

Значи денес со Љупчо ти можеш слободно да се поздравиш да пиеш кафе, исто беше и со Киро, тој со двајца обезбедители(кои му следеа по сила на закон, не дека сакаше се шеташе слободен). Мој познаник се шетал по парк, пред него човек на некој 80 90 години, му паѓа весник, се навалува да му го подаде му застануваат двајца батки до него, кога ќе го погледне старецот ќе сфати дека е Кирца. Разврзуваат муабет, го поканува на кафе, не терените на тениски клуб АБЦ, пријателов прифаќа. Тврди дека му биле најдобрите 2 часа во животот. Човек, кој едноставно зрачеше со авторитет, знаење, умешност, не ароганција и злоба. Пријателов тврди дека разговарале за се сем за политика. Човекот имал инзворедно познавање, од култура на народите, кујна и слично.

Друга ситуација 2000 година на плажа во Трпејца, во тогашниот ресторан Антико, јас копиљ со моите, доаѓа Борис Трајковски, со 4 обезбедување, а притоа се симнал пешки низ Трпејца. Куртонот Груевски, на последниот митинг во Охрид се шетатше со панцир.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by defo on Сре Jул 19, 2017 12:04 am


defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by OPOZICIONER on Сре Jул 19, 2017 7:12 pm

defo напиша:Значи денес со Љупчо ти можеш слободно да се поздравиш да пиеш кафе, исто беше и со Киро, тој со двајца обезбедители(кои му следеа по сила на закон, не дека сакаше се шеташе слободен).  Мој познаник се шетал по парк, пред него човек на некој 80 90 години, му паѓа весник, се навалува да му го подаде му застануваат двајца батки до него, кога ќе го погледне старецот ќе сфати дека е Кирца. Разврзуваат муабет, го поканува на кафе, не терените на тениски клуб АБЦ, пријателов прифаќа. Тврди дека му биле најдобрите 2 часа во животот. Човек, кој едноставно зрачеше со авторитет, знаење, умешност, не ароганција и злоба. Пријателов тврди дека разговарале за се сем за политика. Човекот имал инзворедно познавање, од култура на народите, кујна и слично.

Друга ситуација 2000 година на плажа во Трпејца, во тогашниот ресторан Антико, јас копиљ со моите, доаѓа Борис Трајковски, со 4 обезбедување, а притоа се симнал пешки низ Трпејца. Куртонот Груевски, на последниот митинг во Охрид се шетатше со панцир.

ama on ne se plashi od narodot ,znae oti go sakat ,toj se plashi od zivotnite da ne go izedat oti e mnogu vkusen
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by OPOZICIONER on Саб Jул 22, 2017 10:49 pm

defo напиша:

kolku e doteran ,a grevot bos ,bitno da mu ja pomanda rakata ,neli TAA RAKA GO HRANI ,da vi se pluknam na idiotite ushte shto mu go drvite ,a toj e nikoj i nishto
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by Kalinda on Нед Jул 23, 2017 9:07 pm

Можеби сега
во моментот е навистина
никој и ништо ,
само председател на
политичка партија
која е најголема
опозиција ,но
за кратко ке се врати ,
и он и неговата партија
на чело на државата .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Грујо пашата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот