КОЈ ИМА НАЈГОЛЕМ СТРЕС ВО ДРЖАВАТА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

Go down

КОЈ ИМА НАЈГОЛЕМ СТРЕС ВО ДРЖАВАТА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ  Empty КОЈ ИМА НАЈГОЛЕМ СТРЕС ВО ДРЖАВАТА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 1:22 am

Вработените под најголем стрес во последните 25 години

Атмосферата на стравот од губење на работа произведува досега најзабележано ниво на стрес кај вработените, е заклучување на британско истражување.

Рецесијата го зема својот данок, па ова истражување покажа дека вработните се под најголем стрес во последините 25 години, бидејќи стравот од невработеност загрижува милиони работници кои секојдневно се плашат за својата работа.

Британците нивото на стересот на вработените започнале да го мерат пред 27 години, а анкетите за минатата година дадоа резултати кои што се предупредувачки.

Дури 40 проценти од вработените мора да работат бргу, но многу.

Речиси 60 проценти од испитаниците наведоа дека најголем дел од денот им поминува во исполнување на задачи со многу кратки рокови.

Големата невработеност го промени односот на вработените и работодавачите кои сега имаа голем избор да ги заменат работниците

http://makfax.com.mk/daily-news/%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14982
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ИМА НАЈГОЛЕМ СТРЕС ВО ДРЖАВАТА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ  Empty Re: КОЈ ИМА НАЈГОЛЕМ СТРЕС ВО ДРЖАВАТА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

Пишување by Bosonoga on Пет Jул 28, 2017 8:30 pm

jasno deka vrabotenite od poodamna bea najmnogu pod stres bidejki vladeeshe diktatura
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 759
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот