Неофашистите и протестите

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Неофашистите и протестите Empty Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 30 Jул - 14:21

Чуден однос на министерор за внатрешни работи. Мирни протестанти вчера само затоа што носеа транспарент беа уапсени иако власта лаже дек биле само легитимирани. При легитимирање не се виткаат раце и не се ставаат лисици. На линкот подолу има и видео од настанот. Се гледа и слуша дека полицаецот сака да забрани снимање на јавно место, покрај идиотското насилно и трајно одстранување на мирните протестанти од партијата Левица.

Линк како полицијата насилно спечува мирен протест

Да потсетам и дека кучињата од партиската полиција на Оливер Спасовски и Агим Нухиу пред некој ден поднесоа прекршочни пријави за организаторите на протестот против бугарофилите во македонската влада од здружението Блаже Конески за три црти во боите на бугарското знаме на тротоар.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by defo on Нед 30 Jул - 14:47

МВР: Внатрешна контрола го истражува полициското постапување на протестот во Скопје

Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди веќе постапува по налогот за детално истражување на полициското постапување при протестот на неколкумина граѓански активисти вчера по повод презентацијата на воена, медицинска и техничка опрема во Скопје.


Гледаш разлика, или си до толку глуп......Јас не го подржувам вчерашното апсење, немало потреба, нека си го искажат „својот“ став. Но го подржувам ставот на министерот Спасески, кои барем ке го испита случајот, а секако треба да излезе во јавност со соопштени во врска со тоа што ќе го открие. Е мој Трендафилчо, психијатарски случају, тоа е разликата измеѓу СДСМ и ДПМНЕ, Горде се праеше дека ништо не се случило, ни кога се тепаа студенти, ни кога се тпаа протестанти, си го криеше бркот.

defo

Број на мислења : 2107
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by defo on Нед 30 Jул - 14:51

МВР го истражува полициското постапување при вчерашниот протест против армијата на САД
Во врска со вчерашниот настан околу протестот по повод презентацијата на воена, медицинска и техничка опрема во Скопје, Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР веќе постапува по налогот за детално истражување на полициското постапување при протестот на неколкумина граѓански активисти. Притоа, доколку се утврди пречекорување на превземените полициски дејствија, тоа ќе биде соодветно санкционирано.

defo

Број на мислења : 2107
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 30 Jул - 21:01

МВР лаже дека немало приведување. На снимката секој што не е слеп и глув гледа и слуша дека полицаец не му бара лична карта, туку му ја витка раката на протестантот и присилно го отстранува од местото на протестот, на кое не му дозволено да се врати по наводното легитимирање кое е извршено откако му се симнати лисиците. Се гледа дека нема никакво насилство од страна на учесниците на протестот. Спрема тоа нема прашање дали имало пречекорување, туку кој го наредил и кој го извршил. Вака ми личи дека ќе одговара некој, колку што ќе одговара Зоран Заев за поткуп кога бара по едно евро од квадрат да се уплати кај Вицето откако тој како осомничен ќе назначи јавен обвинител. Или колку што го изгаснавте пожарот на депонијата во Струга или казнивте некого за верските обреди во градинката во Чаир од страна на вахабисти.
Да кажам и дека кучињата на Сорос што ги цитираш пренесуваат изјава на министерот Спасовски дадена на Фејсбук и дека по обичај веројатно министерот лаже. Еве изјави и од граѓаните врз кои режимот има извршено насилство. Не знам ниту која будала во транспарентот со текст „Против војните за профит“ видел говор на омраза. Се сомневам во министерот или неговиот заменик, но и да не се имаат командна одговорност за насилството врз мирни протестанти и спречувањето на нивното право на протест. Слугите од вазалската власт изгледа се плашеле дека ќе се налути газдата што ги инсталира на власт.


_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Пон 31 Jул - 10:07

Se soglasuvam so Trendafil...Spasovski treba vednash da podnese ostavka...No od sosema drugi prichini od onie shto Trendafil gi naveduva...Spasovski trebashe vednash da gi suspendira partiskite vojnici na dpmne koi zaedno so dpmneovskite platenici od levica go insceniraa lazhnoto protestiranje i legitimiranje...Znameto na SFRJ shto go nosea na protestot beshe nameneto samo za pogolemo podgrevanje na strastite...A toa shto ne bea legitimirani na ploshtadot tuku odneseni vo trgovski pred vklucheni kameri jasno ja pokazhuva namerata i zagovorot SDSM da se prikazhe kako nasilnichka partija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Пон 31 Jул - 16:09

СДСМ е партија што не прифати ниту еден амандман на ребалансот на буџетот од партија што ги порази на изборите. Што би рекле на партија зад која стои поголем дел од народот. Патем гласовите на Левица на последните избори вие ги сметавте за гласови дадени за Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ. Да бидам искрен и јас не ја поддржувам Левица, но никогаш нема да поддржам насилство од било кој, а најмалку од полицијата, освен кога спречува насилство. Мислам дека Спасовски лажеше вчера кога тврдеше дека комисијата на МВР работи, но еве помина уште еден работен ден и нема извештај од неа. Мислам дека нема да има освен во некој ден кога СЈО ќе објави некој нов филм.
Што се однесува до лажно протестирање шампион, не само во Македонија туку и во светот е невладината мафија на Џорџ Сорос. Левица е против НАТО и други организации од овој тип и против глобализацијата воопшто и не ме изненадува што протестираше против покажувањето на сила од страна на САД во нашата земја. Оваа вежба веројатно и има цел да ги заплаши патриотите, а да им даде сила на предавниците. СО напомена дека патриоти има и во СДСМ, но не во врхушката на партијата.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Пон 31 Jул - 17:25

Isto kako i vie Trendafile...Znaesh kakvi gluposti tresea vashite po toj povod...Od oni bile vlast shto znachelo oni bile domakjini a ostanatite vo parlamentot gosti i oni kje pravele shto sakaat do nasilno isfrlanje na opozicijata od parlamentot...Zasega ne vidov Talat da vika nepoznati naoruzhani lica a ministerot za finansii so rache da im dava znak shto pobrgu da ve isfrlat od parlamentot...

PS. Da ne beshe ti onoj so jugoslovenskoto zname na protestot protiv NATO?
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Вто 1 Aвг - 16:31

Протестот беше против војните за профит. Ако добро те разбирам ти мислиш дека НАТО води такви војни. Јас сум десничар и не можам да бидам дел од Левица, но сум против диктатура каква што е оваа. Не беше ли Заев тој што јадеше на пример фекалии (кажано на македонски гомна или mut на албански) дека треба да се урне оградата околу зградата на владата за да можат слободно да се движат граѓаните. Фекалиите ги спомнав затоа што од вчера е забрането движење, и за пешаци и за возила вклучувајќи и велосипеди, и по улицата пред владата.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Вто 1 Aвг - 16:49

Еве фотографија од пред владата. Практично режимот на Заев има прогласено полициски час и тотална забрана за движење. Освен војниците (партиски) и функционерите од власта нема никој, односно постои забрана за присуство на сите други.


Неофашистите и протестите Vlada-bojko

Дали Заев е потечен во очите затоа што не спиел од радост поради големиот „успех“ или затоа што е свесен дека станува легитимна цел за многу македонски патриоти?

Неофашистите и протестите Akt256-zaev-bugarija-dogovor-740x320

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Вто 1 Aвг - 17:51

Неофашистите и протестите Ograda-vlada


Како што се гледа на фотографијата, диктаторот од Муртино јадеше фекалии за божемно отворање на владата, а постави двојна ограда, односно ограда на оградата, попречувајќи ја слободата на движење и по улицата пред владата и поширокиот регион околу зградата.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Вто 1 Aвг - 21:53

Еве ви еден филм за прославата на која вашите татковци, дедовци и прадедовци прославуваат во 1942 година со мотото еден цар, еден народ, една држава
Мене ми е жал што еден дел од македонскиот народ смета дека Тито и Груевски со сила од Бугари ги претвориле во Македонци и дека сега Зоран Заев како ослободувач им дава шанса да се вратат на своите корени. Лично мислам дека никој не ве спречуваше да го славите цар Самоил како бугарски цар и пред тоа да го направи вашиот лидер во Софија. Но проблемот е што својот идентитет сакаат да им го наметнете и на другите, а етничката припадност и идентитетот се во доменот на индивидуални човекови права. Не може комисија од историчари да го менува мојот идентитет. Ниту влада која зависи од гласовите на Албанците и волјата на странци.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Сре 2 Aвг - 11:25

Pochituvan Trendafile, ajde te molam smiri gi strastite...Te gledam zhiv, zdrav i sloboden pishuvash na forum povikuvajki na ubistvo na aktuelniot premier...I za kakva diktatura zboruvash ti sega???
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Сре 2 Aвг - 15:52

Гледам обид да се отвори нова тема за истиот настан, но ќе одговорам овде,

defo напиша:После случајот, во кој беа приведени членови на Левица, кој и јас го осудив, бидејќи тоа беше борбата, цели две години да се смени начинот на прифаќање на јавна критика, вчера после извршената внатрешна контрола се огласи и министерството и внатрешната контрола:
“Утврдено е дека од страна на четворица полициски службеници врз четири лица неосновано била употребена физичка сила, а над тројца од нив без основа е употребено средство за присилба- врзување со лисици. Против полициските службеници кои што ги пречекориле службените овластувања и постапиле спротивно на член 83 и 85 од Законот за полиција ќе бидат преземени дисциплински мерки согласно Колективниот договор на МВР и ќе биде известено надлежното јавно обвинителство во Скопје“, рече Ангеловски.

Дисциплински мерки за полицајците кои апсеа членови на Левица

Значи да ни е јасно, секој во оваа држава треба да има право на глас, и секој треба да ја прифати и размисли за критиката упатена до него.
Едино жалосно во овој случај е што и понатаму медиумите блиски до бившата(криминална) власт ги користат овие инциденти за извртување на реалната состојба во државава.
Гледам дека некој се обидел да отвори нова тема за ист настан, но ќе одговорам на место на првичната. Очигледно извршителите на наредбата ќе одговараат. Доколку МВР не им обезбеди средби со амбасадори или други активности кога ќе треба да се појхават на суд, како што прави криминалецот Зоран Заев. Но нема да одговараат и наредбодавачите. Ниту Оливер Спасовски кој ЛАЖЕШЕ дека немало приведување и за таа лага не се извини. Да немаше видео снимка од настанот епилогот сигурно немаше да биде ваков. Гледам дека и прославата на Илинден оваа година се одвиваше како да е под полициски час. Практично немаше граѓани што славеа ни на Мечкин Камен ни на Пелинце. Повеќе имало излажани граѓани што бугарските фашистички окупатори ги пречекале со цвеќиња мислејќи дека барем не ќе треба да учат падежи како во српско, отколку што го пречекаа Бојко Борисов или прославуваа заедно со Талат Џафери на Мечкин Камен или Анѓушев во Пелинце. И заедничкото поклонување на предавникот Заев и неговиот колега бугарски Бојко Борисов под присмотра на гувернаторот Бејли беше без граѓани. Полицијата на која и посакувате да и се случи повторно Куманово го заштитуваше предавникот од Муртино. Наместо тоа да го прават неговите албански пријатели од Диво Насеље.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Сре 2 Aвг - 15:57

Teo напиша:Pochituvan Trendafile, ajde te molam smiri gi strastite...Te gledam zhiv, zdrav i sloboden pishuvash na forum povikuvajki na ubistvo na aktuelniot premier...I za kakva diktatura zboruvash ti sega???
Никаде не повикав на убиство, туку повеќе мислам на политички отстрел. За еден предавник поголема казна е да се остави да живее со својот срам меѓу тие што ги предал отколку да биде убиен. Не сум јас Бранко Тричковски да сонувам убиство на премиерот. Претпоставувам дека од задоволство се разбудил со разлигавени гаќи.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Сре 2 Aвг - 20:13

трендафил напиша:
станува легитимна цел за многу македонски патриоти


Trendafile, ova ti si go napishal...Javno, jasno i glasno povikuvash na ubistvo na aktuelniot premier na Republika Makedonija...I ni vlakno od glavata ne ti fali...Nitu pak se prezemeni bilo kakvi sankcii protiv tebe...Ochigledno deka najdobriot demant na tvoite lagi za navodnata diktatura na SDSM si ti samiot...
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Чет 3 Aвг - 18:09

Да го направеше предавството Заев сам, без поддршка на неговите гласачи, ќе се согласив со тебе дека предавникот треба да се убие. Но во ситуација кога има поддршка доволна за да состави влада, без разлика дали гласачите гласале за него за да го потпише договорот со кој се откажува од македонската историја и идентитет, понатаму ќе направи од Македонија федерација со два официјални јазици и конечно ќе ни го смени името или биле обични будалетинки, не сум за убиства. Нема толку Македонци за да можеме да ги убиеме сите што му овозможија на Бејли да го устоличи сељакот од Муртино. Иначе биди сигурен дека Македонците ќе го возвратат ударот врз бугарофилите но кога ние ќе посакаме, односно кога ќе се самозапали фитилот, а не кога вие ќе посакате. Кога ќе дојде тој момент веројатно никој не знае сега.
Да бидам искрен и директен. Го сметам Заев за будала, а болен човек треба да се лечи, не да се убие. И не се мрази, туку се жали. Не би му посакал на никој да е во кожата на нашиот привремен премиер.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Чет 3 Aвг - 18:17

Ајде да не бидам клапчо, како што вели колегата Дефо и да се вратам на темата. Зошто Оливер Спасовски излажа дека немало приведување на мирните протестанти од Левица и не се извини ако не излажал намерно не сметајќи на тоа дека настанот е снимен туку некој од соработниците на кого му верува го излажал и само ја пренел лагата. Зошто ако договорот за добрососедство е добар за Македонија имаше тотална блокада од страна на полицијата на сите места кај што се чествуваше 2 август, на настаните кај што беше претседателот Иванов немаше тампон зона, а на местата кај што беа Заев или некој од функционерите на неговиот неофашистички режим имаше забрана на движење во околината. Зошто скоро и да немаше народ на прославата, односно народот молчи.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Чет 3 Aвг - 19:12

Eve i ovde kukavica...Lizhesh kaj shto si plukal...Iako realno ne si vo nikakva opasnost...Demokratskata vlast na SDSM tvoeto povikuvanje na ubistvo na aktuelniot premier ponapred kje go prifati kako izliv na glupost i nemokj otkolku kako seriozna namera...So ogled na vashiot kukavichluk toa u stvari e normalen sled na rabotite...
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Чет 3 Aвг - 21:20

Не сум ниту Господ ниту црпнат од нива за да сметам дека имам право да одлучувам за нечиј живот. Не сум ни судија за да донесувам пресуда. Кога сме кај храброста ќе одговори ли некој на прашањата што ги поставив. Со уште едно. Толку ли немате доверба во Оливер Спасовски па од страв дека не е способен да спречи евентуални инциденти храбро си го одседевте празникот дома или на некоја грчка плажа?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Нед 13 Aвг - 13:45

A sepak si povikal na ubistvo na aktuelniot premier...Za da sega lizhesh kaj shto si plukal...Inaku ovoj beshe najdemokratski odbelezhaniot Ilinden...Nikoj so sila ne gi deleshe semejstvata i so zakani ne gi polneshe gragjanite kako ovci vo avtobusi za da mu rakopleskaat na nekakov isfrustriran diktator kako shto toa go pravevte vie vro-dpne-ofcite...
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 13 Aвг - 15:34

Ниту еден Македонец со сила не го славел Илинден. Ниту пак некој ја славел Рамковната спогодба. Гледам како ВМРО изгледа ги признаваш само тоа на Љубчо Георгиевски на Красимир Каракачанов. Да беше ВМРО бугарско ќе беше ВБРО, не ВМРО.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Нед 13 Aвг - 21:08

Osven onie kutri dushi shto so zakani i uceni gi oddeluvavte od semejstvata i gi teravte so sila da se vozat so kilometri na visoki temperaturi i vo nechovechki uslovi za da mu rakopleskaat na psihopatot koj nagaleno si go narekuvate pastir a edinstven nadomest za toa im beshe sendvich so rastitelen kashkaval i posebna salama...Dobro, im davavte i po 250 mililitri gazoza...
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Пон 14 Aвг - 14:42

Ти очигледно мислиш за Заев дека е Бог и безгрешен, црпнат од нива во Муртино. Да знаеш дека секој човек што сам се прогласува за Господ или светец или помодерно за реформист, а тоа не го прави некој друг е обичен измамник. За да ме убедиш дека Заев не е примитивен лажго на кој само многу наивните му веруваат, дај ми линк до докази дека на избирачкиот список на претпоследните избори имало не 500 илјади фантоми, колку што тврдеше вашиот измамник, туку многу помалку. Нели викавте дека Македонија нема толку жители колку што има гласачи. Не е ли тој број за локалните избори, кога нели вие како така дојдовте и сте власт, значително поголем од тогаш?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Пон 14 Aвг - 19:51

Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Сре 16 Aвг - 16:06

Ако добро те разбирам ти му веруваш на порталот Либертас и на другите медиуми во кои пишуваат кучињата на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Неофашистите и протестите Empty Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот