Неофашистите и протестите

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Сре 16 Aвг - 19:53

Ne bre, mu veruvam na Slobodan Tomich i ostali vro-dpne-ofci koi mu pshuvaat i go oslovuvaat Grujokio kako "pastiru nash", "spasitelu" i slichni moronshtini...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Сре 16 Aвг - 20:06

Кај вас Заев сам се прогласи за црпнат од нива во Муртино. На овие избори околу 70 илјади Албанци поверуваа дека тоа го сторил Алах. Сами се прогласувате за реформска влада со поддршка на меѓународна банда што сама се прогласува за меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Сре 16 Aвг - 22:08

Strashno...Reformskata vlada na SDSM e reformska a megjunarodnata zaednica e megjunarodna zaednica bez dozvola i amin od pastirot vash...Shto ve hranat po toa shtabovite bre???
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Пет 18 Aвг - 20:05

Да. Кога ќе каже нешто мачкарот ван Хауте, тоа е гласот на меѓународната заедница, а кога ќе кажат нешто Владимир Путин или Си Џинпинг тоа не е ништо.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Пет 18 Aвг - 21:54

Glasot na demokratijata nadaleku se slusha...Glasot na rezhimite e zadushen od gnevot na narodot...Avtoritarnite rezhimi ne se megjunarodnata zaednica...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 20 Aвг - 17:18Што ти значи кога во еден град сите полицајци се од една политичка партија.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 20 Aвг - 19:20

Тетово повторрно се труе со чад од депонијата. Иста ситуација е и во Кичево. денес е мирно во Струга, но не беше така претходните неколку дена. Генсекот на владата Рашковски обвини дека некој намерно ја потпалил депонијата во Тетово, Што би рекле ги обвини Оливер Спасовски и Нухиу дека се тотално неспособни, ако навистина некој кога сака може да запали депонија без да биде фатен. Ноќеска имаше интересен настан. Некој наводно фрлил бекатон плочка преку двете огради околу владата и искршил прозорец. Без да биде забележан од обезбедувањето на владата и полицијата.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Саб 26 Aвг - 20:48

Zagrizhen si za tvoite sonarodnici albanci vo Tetovo i Kichevo??? Pa zoshto koga kako dpneovec plus albanec ne insistirashe da se reshi problemot koga tvoite i od dpne i od dui bea na vlast???
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 27 Aвг - 18:09

Процентот на Македонци во Тетово и во Кичево е многу поголем од бројот на Албанци во Македонија. Да формиравте во Тетово општина Центар на исти принципи на кои ја формиравте општина Чаир во Скопје, ќе имаше мнозинство Македонци.
Се труеше вчера и Куманово со пет пати повеќе од дозволеното количество на ПМ10 честички. Со новава влада прв пат имаме загадување надвор од зимскиот период. Ваљда и тоа е реформа како таа со умирање на новороденчиња.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Нед 27 Aвг - 22:06

Dobro de, znam deka ti e krivo shto seushte ima makedonci vo Tetovo i Kichevo ama toa e fakt shto ne mozhete ni vie od dpne-uchk da go promenite...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Пон 28 Aвг - 19:23

Ајде уште еднаш да ти напишам дека ако бев Албанец и УЧКа сега ќе бевме на иста страна, односно ќе ја фалевме двојазичноста, можната тријазичност со сириски или друг јазик од арапската група доколку доведете бегалци. Не разбирам што имаш толку против Албанците кога без нив ќе бевте опозиција. Не само поради коалицијата со Ахмети и Села, туку и ќе имавте десетина пратеници помалку.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Пон 28 Aвг - 19:29

Ne se plashi Trendafile...Tolku ja unishtivte drzhavata shto ni begalcite koi dojdoa ne sakaa da ostanat ovde...A ako nekoi i reshat da begaat od bliskiot istok vo shirok lak kje ja izbegnuvaat Makedonija...Od strav da ne gi zadrzhime ovde...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Dino on Пон 28 Aвг - 22:16

Za unistuvanje na drzavata vo ovie 27 godini golema zasluga ima i sdsm.

Dino

Број на мислења : 330
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Вто 29 Aвг - 9:46

Poraneshnite vladi mozhebi...Ama ovaa ne samo shto go zapre unishtuvanjeto tuku i ja oprava drzhavata...rezultatite za ova kratko vreme jasno go kazhuvaat toa...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Чет 31 Aвг - 14:33

Режимот на Бејли, АХмети, Села и нивниот слуга Заев денес спречи протести пред министерството за надворешни работи иако протестите беа уредно пријавени. Веројатно се плашевте да не се навреди вашиот брат Коѕијас да не биде навреден од вашите непријатели - Македонците.

„На тој начин полицијата не спречи во остварувањето на уставното право на мирно собирање и изразување на јавен протест, гарантирано со член 21 од Уставот на Република Македонија
Во што всушност бевме спречени? Во одлучната намера на Никос Коѕиас и државната политика на Грција да им покажеме дека Република Македонија де факто и де јуре постои. Територијата постои, еве на неа живееме и егзистираме. Народот сме сите ние. Во Македонија, околу Македонија и во дијаспората. Името, Република Македонија, ни е создадено со рани и од светлина, и затоа има моќен и магичен звук. Ние, граѓаните сме Македонци, во држава Република Македонија. Јазикот на кој зборуваме е МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК. Имаме вековна традиција и КУЛТУРА МАКЕДОНСКА. Денес после толку многу векови, зачувано е името МАКЕДОНИЈА. И покрај многуте преселби, доселби, војни, освојувања, окупации, депортации, геноциди и асимилации, населението во Македонија, македонскиот народ, никогаш не го променил својот МАКЕДОНСКИ идентитет. И затоа сме против промената на името Република Македонија“, изјави Сотир Костов кој како граѓанин беше спречен да го оствари своето уставно загарантирано право на мирен и јавен протест.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by luxor on Чет 31 Aвг - 17:13

Зошто тоа не му го рековте на Коѕиас кога дојде кај вашиот пастир. Зошто како пички под кошула тогаш молчевте и немавте :

"одлучна намера на Никос Коѕиас и државната политика на Грција да им покажеме дека Република Македонија де факто и де јуре постои. Територијата постои, еве на неа живееме и егзистираме. Народот сме сите ние. Во Македонија, околу Македонија и во дијаспората. Името, Република Македонија, ни е создадено со рани и од светлина, и затоа има моќен и магичен звук. Ние, граѓаните сме Македонци, во држава Република Македонија. Јазикот на кој зборуваме е МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК. Имаме вековна традиција и КУЛТУРА МАКЕДОНСКА. Денес после толку многу векови, зачувано е името МАКЕДОНИЈА. И покрај многуте преселби, доселби, војни, освојувања, окупации, депортации, геноциди и асимилации, населението во Македонија, македонскиот народ, никогаш не го променил својот МАКЕДОНСКИ идентитет. И затоа сме против промената на името Република Македонија“

ЛИЦЕМЕРИ.

avatar
luxor

Број на мислења : 3902
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Чет 31 Aвг - 18:27

Факт е дека Груевски никогаш не спомена виткање на кичмата и дека додека тој беше премиер името не го сменивме. Но темата не е за името туку за односот на хунтата кон протестите, односно за кршењето на Уставот и спречувањето на право на протест.
Еден од учесниците на протестите, што го цитирав, кажува што тој сакал да му „пренесе“ на Коѕиас. Никаде не се спомнува Груевски и не знам зошто го спомнуваш. Овие протести не беа против Заев, туку против фашистичката политика на Грција кон Македонија. Пошироко кажано фашистичката политика на ЕУ и НАТО кои ја подржуваат Грција во криминалното однесување, односно во непочитување на Времената спогодба и пресудата на судот во Хаг. Да потсетам, сакаат да не направат будали или тие се будали па едно решено прашање го прогласуваат за нерешено. Референцата БЈРМ е заедничко решение за името потпишано и од наша и од грчка страна. Па не знам на какво ново решение за името се зборува. Повеќе изгледа дека сакаат со уцена да не принудат на некое решение што си го замислиле во заболениот ум.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by luxor on Чет 31 Aвг - 20:15

А каде ти виде дека Заев го сменил името? И еве нешто по темата, кога вие тепавте и апсевте студенти тогаш се правевте луди, а сега кога полицијата демократски забранува тенденциозен протест за влошување на меѓусоседски односи наеднаш се сетивте дека постоело нешто што се вика слобода и демократија. И воопшто не е важно што ти не си го спомнал Грујошеску, јас прашав зошто не протестиравте против Коѕиас кога дојде да го посети вашиот пастир. Или тогаш беше добредојден зошто така ви рекоа од штабот?
avatar
luxor

Број на мислења : 3902
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Пет 1 Сеп - 19:37

Полицијата демократски забранува - многу интересна конструкција. Правото на протест е загарантирано со Уставот. Се разбира доколку се одржува мирно и со почитување на законите. Ако имаше насилство, тогаш полицијата можеше да го направи ова што го направи, дури и да апси и да ги растера демонстрантите. Како што беше направено и кога имавме протести дека не е преземан ништо за случајот на Мартин Нешовски, Бог да го прости, а убиецот веќе беше во затвор со правосилна судска одлука. Тогаш аутопсијата на жртвата беше завршена за помалку од 24 часа. Што би требало да правиме сега кога аутопсијата на 7 од десетте починати новороденчиња не е готова и по 10 дена од нивната смрт.
Протестите не беа за влошување на меѓу соседските односи туку против кршење на нашите човекови права. Можеби не си информиран, но еве ќе ти напишам дека индивидуално човеково право е самоиндентификацијата. Секој поединечно одлучува дали ќе смета дека е потомок на Александар Македонски, да бидам конкретен. Колективно човеково право на сите државјани на Македонија е да си ја именуваат државата. Никој од страна, ни Грција, ни НАТО и ЕУ нема право да се меша во тоа, посебно не да уценува. Од правна гледна точка Македонија и Грција имаат важечки договор за името, па најгнасна лага е одлуката на НАТО и ЕУ дека не постои такво нешто и ќе станеме членка на НАТО, а ќе ги почнеме преговорите со ЕУ кога ќе постигнеме договор. Договорот постои повеќе од две децении, па не знам дали челниците на НАТО и ЕУ се будали или нас не сметаат за будали, па донесуваат идиотски одлуки.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Саб 2 Сеп - 12:31

Pa pravo na vlasta i na policijata e da zabranat fashistichki protesti so cel destabilizacija na drzhavata...Procenkata e dobro napravena zatoa shto na toj istiot grk mu go baknuvavte gazot dodeka bevte na vlast...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Саб 2 Сеп - 16:56

Борбата за човекови права, во случајов индивидуалното право за етничка самоиндентификација и колективното право сами да си ја именуваме својата држава не може да биде фашизам. Фашизам повеќе може да биде кршењето на човековите права, посебно ако го прават држави и организации. Како што тоа го прават водечките земји од НАТО и ЕУ. Да потсетам дека Европскиот парламент стално изгласува резолуција за почеток на преговорите за членство на Македонија во ЕУ откако владата на Груевски ги исполни условите за прием, а дека врхушката на ЕУ таа одлука ја поништува со лажна причина, наводно немаше на заедничко решение за името со Грција. При тоа се заборава дека Грција нема право да се меша во тоа како ќе се вика нашата држава, но дека и покрај тоа заедничко решение постои. Тоа е референцата БЈРМ. Чудно е што актуелниот режим наместо да ја поддржува Македонија застанува зад неофашистите од НАТО и ЕУ.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Саб 2 Сеп - 21:02

Privrzanici, poddrzhuvachi i direktni uchesnici i izvrshiteli na dikataturata na pastirot vo borba za chovekovi prava...Ne me teraj mlad i zelen da umram od smeenje...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 3 Сеп - 20:55

Teo напиша:Privrzanici,  poddrzhuvachi i direktni uchesnici i izvrshiteli na dikataturata na pastirot vo borba za chovekovi prava...Ne me teraj mlad i zelen da umram od smeenje...
Немој ти да ме смееш. Ниту една диктатура не ја загубила власта на избори. И не ме убедувај дека мојата општина Чаир е една од најдемократските општини во Македонија затоа што реформистот Изет Меџити од реформската ДУИ е градоначалник од формирањето на општината во 2004 година.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Teo on Нед 3 Сеп - 23:11

Ubavo shto priznavash deka tvoite vro-dpne-ofci na chelo so tvojot pastir uvedoa diktatura...zatoa sht6o i ne ja izgubivte vlasta na izbori tuku so zdruzhuvanje na site demokratski sili posle izborite...
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by трендафил on Нед 3 Сеп - 23:13

За ДУИ ли мислиш како здружена демократска сила.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3584
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Неофашистите и протестите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот