ПРОПАДНАТ ПЛАНОТ НА ДПМНЕ

Go down

ПРОПАДНАТ ПЛАНОТ НА ДПМНЕ

Пишување by osa on Сре Aвг 02, 2017 11:55 pm

Пропадна планот на ДПМНЕ ! Цел ден само "зборуваат" дека немало народ на чествувањето на Илинден .Нема ниту збор за содржината на сите  говори и говорници пред Македонската јавност .Сигурно се секавате пред неколку дена дека почнаа да ја шират небулозата дека за Илинден председателот на собранието на Р.М. Талат Џафери својот говор ке го прочита прво на Албански па после на Македонски ,но еве денес ВИСТИНАТА е друга ,говорот го прочита целосно на Македонски .И сега молчите !!!! ха ха ха пак ве фатија со смкнати гаки ,пак лажете дпмнеовци ?!Не ви се допадна и г-дин Анѓушев и неговиот говор затоа што испрати супер порака дека во  Македонија мора да завладее правото ,неможе  големите  лопови и криминалците слободно да шетаат ,а обичниот граганин да лежи во затвор за ситна кражба ! И на крајот нашиот премиер г-дин Зоран Заев  и неговиот говор никој не го коментирате ,јасните пораки за движењето на Македонија кон целта со забрзани чекори не ви се допага ?
Никој не коментира ни за учеството и отворањето на самитот во Црна Гора на нашиот премиер Зоран Заев ,никој ниту збор не изусти за големата поддршка на потпретседателот на САД за наша интеграција во НАТО и ЕУ.И ова не ви се допадна веројатно од завист и злоба .

Но затоа  ви се погоди муабетот за тоа колку народ имало ? Пишувате дека е срамота толку малку народ да присуствува ?Ви го расипавме планот ,затоа ви е мака ?! Испланиравте да дојдеме и да направите инциденти ? Но овојпат ве исцинкаа ! Ни го кажаа планот и ние си останавме дома ! Сакавте масовни ,големи инциденти ! Овојпат и јавно зборувавте за тоа дека ке му пресудите на премиерот ,дури до таму стасавте !? Е затоа не дојдовме !Сакавте со инциденти на овој голем Македонски празник  да го свртите вниманието од притворот кој ве очекува .Жалам ,но ке повторам КЕ СИ ЛЕЖИТЕ .
Сега мислам дека ви е појасно ЗОШТО НЕ БЕВМЕ ПРИСУТНИ ТАМУ КАЈ ШТО НЕ ЧЕКАВТЕ ЗА ДА НИ ГО "ЗАРИЕТЕ " НОЖОТ  НА ЌОСЕТО !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРОПАДНАТ ПЛАНОТ НА ДПМНЕ

Пишување by OPOZICIONER on Чет Aвг 03, 2017 12:11 am

koj narod go nemalo ? toj na koj mu se zakanuvavte deka ke se presmetate so nego ,i taka da gi staite drugite bitni kriminalni sluchuvanja vo drzhavata vo vtor plan ? e ne sme glupi toa da vi go ovozmozime,ushte pa i da go zatashkate planov celo vreme zboruete deka ke bojkotirate ,gi povikavte i chlenovite i simpatizerite da ne odele ,a nie da se izlazime i da dojdevme za da se koleme ,toj film ne igra ovojpat .
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 463
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот