ЛИСТА КОМУЊАРИСТАН - ФОРУМ ВОДЕНИЦА

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

ЛИСТА КОМУЊАРИСТАН - ФОРУМ ВОДЕНИЦА

Пишување by Гостин on Пет Јан 30, 2015 12:44 pm

Листа „КОМУЊАРИСТАН“


Автор: Членовите на форумот „Воденица“
Идеја: Воденичар „ROMA“
Напомена: Листата редовно се ажурира со нови примери


Ова е т.н. Листа „КОМУЊАРИСТАН“ каде што ќе се запишуваат имињата на сите поединци од актуелната власт кои што во минатото биле функционери во СКЈ или СКМ, како и функционери и членови на „левите“ партии во самостојна Македонија.


1. Никола Груевски – поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

2. Гордана Јанкуловска - поранешен член на ДА, партија основана од Васил Тупурковски

3. Зоран Ставревски - Вицегувенер во НБМ, како кадар на СДСМ

4. Сашо Мијалков - поранешен припадник на титова Гарда

5. Орце Камчев - поранешен кандидат за градоначалник на СДСМ

6. Минчо Јорданов – поранешен заменик на Влада на СДСМ

7. Ванчо Чифлиганец - поранешен член на СДСМ

8. Силјан Мицевски - поранешен член на СДСМ

9. Срѓан Керим – поранешен висок функицонер на СКЈ и близок до СДСМ во 90тите

10. Ивица Боцевски - поранешен член на партиските одбори на СДСМ

11. Благој Ханџиски - поранешен член на СКМ

12. Владо Поповски - поранешен министер во Влада на СДСМ

13. Вељо Тантаров - поранешен член на СДСМ

14. Ѓорѓе Иванов - поранешен член на СКМ и член на Управниот одбор на СОРОС фондација

15. Јован Донев - поранешен член на СКМ и член на Управниот одбор на СОРОС фондација

16. Паско Кузман - поранешен член на СКМ и член на Управниот одбор на СОРОС фондација

17. Влатко Мијалков - поранешен член на СКМ и поранешен припадник на титова Гарда

18. Драги Наџински - поранешен Потпреседател на ОО на СДСМ Берово

19. Миле Јанакиевски - во студентските денови во Солун на својот ѕид има слика од Бранко Црвенковски

20. Михајло Маневски – поранешен член на СКМ и последен Комунистички министер за Правда

21. Мартин Протуѓер - по лобирање на СДСМ,се вработува кај Срѓан Керим

22. Љубисав Иванов Ѕинго - поранешен член на СКМ

23. Драган Павловиќ Латас - поранешен член на СКМ и секретар на ОО

24. Димитар Мирчев - поранешен член на СКМ

25. Ристо Никовски - поранешен член на СКМ

26. Мирка Велиновска - поранешен член на СКМ

27. Бранко Азевски -поранешен член на СКМ

28. Слободан Чашуле - поранешен член на СКМ

29. Панде Колемишевски - поранешен член на СКМ

30. Владимир Талески - поранешен член на СДСМ

31. Страшо Милкоски - поранешен член на ЦО на СДСМ и пратеник

32. Ивица Конески - поранешен член на СДСМ

33. Панде Лазаревски - најмлад делегат на последниот конгрес на СКЈ

34. Виктор Камиловски - поранешен член на СДСМ

35. Никола Бакрачески - поранешен член на СДСМ

36. Јованка Точко - носител на листа на ДПМНЕ во Охрид, поранешен член на СДСМ

37. Зоран Алексов - екс градоначалник на Штип, поранешен член на СДСМ

38. Емил Угриновски - советник на ДПМНЕ во Карпош, поранешен член на СДСМ

39. Ванчо Каргов - поранешен член на СДСМ и директор на Царина

40. Сокол Митревски - генерал во ЈНА и член на КПЈ, аѓутант на Киро Глигоров

41. Панчо Минов - Бивш член на СДСМ, ЛП и ЛПД

42. Благородна Дулиќ - Член на Врховен суд, како кадар на СДСМ

43. Теута Арифи - Поранешен член на Управниот одбор на СОРОС

44. Илија Димовски - Поранешен функционер на младинскиот совет на СОРОС

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот