12 000 денари МИНИМАЛНА ПЛАТА

Go down

12 000 денари МИНИМАЛНА ПЛАТА

Пишување by osa on Пет Aвг 04, 2017 12:42 am

Владата го усвои предлог Законот за минимална плата од 12.000 денари
На вечерашната владина седница Владата го усвои предлогот за измени на Законот за минимална плата со кои таа ќе биде 12.000 денари. Од утре предлогот ќе влезе во собраниска процедура, објави министерката за труд и социјална заштита, Мила Царовска.

„Честитки до работниците, вечерва Владата усвои предлог за измени на Законот за минимална плата – од утре процедура во Собрание. 12.000 денари“, напиша Царовска на Фејсбук.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот