ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ УПРАВЕН ОДБОР

Go down

ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ  УПРАВЕН ОДБОР Empty ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ УПРАВЕН ОДБОР

Пишување by osa on Чет Aвг 10, 2017 8:32 pm

Целосно сменет управниот тим на ЕЛЕМ
Во Управниот одбор место доби и долгогодишниот пратеник, Маријанчо Николов.
Плусинфо ● 14:33 10 август 2017 ● Прочитано 4872
Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) доби целосно ново раководство откако за генерален директор и претседател на Управен одбор е избран Драган Миновски кој дојде на местото на Христијан Мицкоски.

Во Управниот одбор покрај Миновски се и Благојче Трповски, Ѓорги Михаилов, Иван Трпески и Марјанчо Николов.

Трповски е директор за производство на електрична енергија, Михаилов директор за правни и општи работи, Трпески директор за развој и инвестиции, додека пак Марјанчо Николов е директор за комерцијални работи.

Во Надзорниот одбор на ЕЛЕМ нови членови се: Златко Перевски, Верица Узунова, Ѓоко Ташев и Сашо Додовски.

Dali e samo koincidencija ,ili ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 15119
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ  УПРАВЕН ОДБОР Empty Re: ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ УПРАВЕН ОДБОР

Пишување by Bosonoga on Саб Aвг 12, 2017 4:23 pm

bas se raduvam za Marijancho Nikolov ,zasluzuva da dobie visoki ingerencii ,super e .
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 769
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ  УПРАВЕН ОДБОР Empty Re: ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ УПРАВЕН ОДБОР

Пишување by TRAJCHE on Чет Aвг 17, 2017 12:01 am

ej shto ti bilo demokratija ,da se otkazesh od funkcija vo MEPSO zoshto te driblare na socijalni mrezi
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 392
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ  УПРАВЕН ОДБОР Empty Re: ЕЛЕМ И СМЕНИТЕ ВО НЕГОВИОТ УПРАВЕН ОДБОР

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот