ПРОТЕСТ ЗА ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ПУКАШЕ ......

Go down

ПРОТЕСТ ЗА ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ПУКАШЕ ...... Empty ПРОТЕСТ ЗА ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ПУКАШЕ ......

Пишување by osa on Нед Aвг 20, 2017 3:52 pm

Протест на полицискиот синдикат во Струмица за поддршка и одбрана на полицаецот што пукаше

20.08.2017 | 12:47МакедонијаПрочитано: 10067


Членовите на независниот полициски синдикат од Струмица и Радовиш, денеска со своите возила протестираа по улиците во Струмица во знак на поддршка и одбрана на својот колега кој на 11 август испука куршум и повреди две момчиња од Радовиш. Тврдат дека нивниот колега добил неоправдана и незаконска кривична пријава ,,Убиство во обид“, бидејки на 11 август тој правилно дејствувал во дадената ситуација.
Апелираа до медиумите да не шпекулираат за овој настан и да дозволат судот и обвинителството да ја кажат вистината што всушност се случувало во дадениот момент, бидејки многу детали на јавноста не и се познати. Меѓу другото реагираа што за овој случај одговорност на полицискиот службеник утврдувале раководни лица кои се на високи позиции во МВР, а имале несоодветно образование.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14699
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот