ШИПОВИЌ ОБВИНУВА .....

Go down

ШИПОВИЌ ОБВИНУВА .....

Пишување by osa on Нед Aвг 20, 2017 4:10 pm

Шиповиќ обвинува за корупција: Се зборува дека Жерновски и Пенов добиле од газда на градежна фирма 200.000 евра за самостоен настап на локалните избори

Претседателот на Советот на Општина Центар, Мирослав Шиповиќ продолжува да открива информации за владеењето на градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски. Се посериозно е зборува дека Жерновски нема да биде пуштен како кандидат за градоначалник на Центар, туку СДСМ на овој терен ќе оди со кандидат од својата партија, најсериозно име кое се споменува е Саша Богдановиќ, директор на паркинзите во општината и претседател на локалниот огранок на партијата.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШИПОВИЌ ОБВИНУВА .....

Пишување by osa on Нед Aвг 20, 2017 4:12 pm

jas glasno ke go prasham :kolku pari zema od dpmne za da laesh protiv g-din Zernovski ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот