Свиркање од владата

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Свиркање од владата

Пишување by трендафил on Саб Сеп 16, 2017 8:50 pm

Еве писмо од еден свиркач од владата кој достави интересни документи за криминал во владата на Заев. Во пропратното писмо пишува:
Како некој што се борел со срце за промена на власта преку глава ми е веќе од сите пијавици кои гледаат да бутнат некое милионче повеќе за сметка на сите нас кои се мачевме да дојдеме до подобар резултат за да го бутнеме режимот.
Таквите го девалвираат секој наш макотрпен напор и затоа подобро е партијата веднаш да се свести и да реагира, наместо граѓаните да не плукаат по улици и да не обвинуваат дека сме протестирале и сме се бореле само за да се богатиме.
Јас ниту сум се борела за тоа, ниту се борам. Се борев затоа што верував во животот и се борев за да се вработам бидејќи сум сигурна дека имам капацитет да помогнам со труд и знаење и чесно да си ја одработам платата.
Молчев кога во владата влегуваа шарените револуцинери. Си велев дека е во ред, иако никогаш не биле дел од партијата. Протестираа со нас, се организираа и плукаа по режимот. Знам дека преку невладините добиваа и надомест за тоа, но немав против да влезат во владата, бидејќи ангажманот во невладините не е постојан, па и тие заслужуваа вработување, исто како и јас.
Молчев кога договорите ги потпишувавме преку кумот на генералниот секретар Рашковски , кој патем и никогаш не придонел нешто за партијата.
Молчев и кога почнаа да излегуваат аферите за Кочо Анѓушев, кој исто така не е член, ниту бил член. За претседателот Заев и за неговите фирми никогаш нема да зборувам затоа што и да заработи нешто повеќе неговото семејство, партијата се финансирала од тие пари.
Затоа во иднина ќе ги објавувам сите документи кои верувам дека побргу ќе не отрезнат и ќе ни го обелат образот пред јавноста. Еве токму еден од нив.
Владата на седница на 29 август донесе одлука за пренамена на земјоделско земјиште во градежно земјиште. Тоа се 23 дена откако беа распишани изборите и откако владата практично е ограничена и не смее да носи вакви одлуки. Кога се распрашав зошто е тоа така, ми стана јасно. Зад фирмата која учествува во целата работа стои кој ако не Кочо Анѓушев. Имено станува збор за пренамена на земјиште со која неговата вредност неколкукратно се зголемува. Станува збор за земјиште на кое треба да се гради ХЕЦ Тополка со придружни објекти. Фирмите кои стојат зад сето ова се Energy delivery solutions и Hidro holding односно Мали Хидроелектрани Тополки ДОО сега регистрирана на бул.Свети Климент Охридски број 30, во управната зграда на Фероинвест на Кочо Анѓушев. Управител на МХЕ е братот на Кочо Анѓушев, Тодор Анѓушев.
Ваквата алчност за пари не може да се скрие со поставување на сопствениот брат за управител. Судир на интереси постои и нас ќе не плукаат по улици ако не се избориме против ова. Не знам дали Кочо Анѓушев лично гласал и дали бил присутен на таа седница, но не можам да гарантирам дека не разговарал со другите министри и не ги убедил да изгласаат една ваква одлука која што ќе му донесе екстра профит на него и брат му.
Ете ја погоре одлуката на Влада, па нека повели Анѓушев и нека објасни.Ова е извадок од веб страницата на Фероинвест во кој јасно стои кој е управител на МХЕ.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2704
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свиркање од владата

Пишување by osa on Саб Сеп 16, 2017 9:44 pm

ova e svirkanje od kujnata na centarot za lagi i manipulacii na dpmne ....tuku da te prasham trendafile shto ke kazesh za toa shto na javnosta i podmetnavte dokument potpishan od Mickovski deka tenderot go dobil Angushev ,a vsushnost tenderot go dobila sosema druga firma .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 11957
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свиркање од владата

Пишување by трендафил on Сре Сеп 20, 2017 7:20 pm

Не сум слушнал таква изјава од владата, самиот Анѓушев или од некого од новото партизирано раководство на МЕПСО, па претпоставувам дека се работи за фотошоп документ од некој од порталите на Џорџ Сорос кој ги пласира парите на УСАИД. Па еве неколку документи од преписката помеѓу централата на УСАИД и нивните во Македонија.


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2704
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свиркање од владата

Пишување by Teo on Сре Сеп 20, 2017 10:00 pm

C c c, secheno, lepeno, montirano, fotoshopirano, zholti kombinja i stranski sluzhbi...Duri ni falsifikat ne zanete da napravite kako shto treba...Se gleda kaj ste brishele i pisele...
avatar
Teo

Број на мислења : 3188
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свиркање од владата

Пишување by трендафил Yesterday at 5:38 pm
Ако на првата слика се гледа дека решението за градба е издадено на 19 септември, а важи (слика 2) од правосилноста на решението која е 15 дена, нејасно е доколку Анѓушев не е криминалец, како неговата фирма гради сега (слика 3) кога решението е правосилно по 26 септември. Се гледа и дека се уништуваат многу дрва, а никаде нема шумобрани од редот на платеници на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2704
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свиркање од владата

Пишување by Teo Yesterday at 6:47 pm

A da postiram i jas taka edna slika od nepoznato gradilishte so dva kamioni i da tvrdam deka Grujo gradi podzemen bunker pod Aceta na ploshtad???
avatar
Teo

Број на мислења : 3188
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свиркање од владата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот