УАПСЕН ЕДМОН ТЕМЕЛКО ВО СКОПЈЕ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

УАПСЕН ЕДМОН ТЕМЕЛКО ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa on Вто Сеп 26, 2017 11:59 pm

: Никој не ме уапси, сам се пријавив
Телевизија Телма објави видео од моментот кога градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко со лисици го изнесуваат од полициската станица Беко.

Тој искоментира дека никој не го уапсил, туку дека сам се пријавил.

Едмонд Темелко, градоначалникот на Пустец, попладнево бил уапсен додека седел во еден познат скопски ресторан во близина на Владата, дознава Фокус од полициски извори.

Според нашите извори, не е точна информацијата која се појави во дел од медиумите дека Темелко сам се пријавил во полициска станица.

Откако го уапсиле тој веднаш бил однесен во станица, а потоа според процедурата треба да биде однесен во затворот во Шутка за да ја издржи мерката притвор.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: УАПСЕН ЕДМОН ТЕМЕЛКО ВО СКОПЈЕ

Пишување by defo on Сре Сеп 27, 2017 8:08 am

Лека полека, одат на вистинската адреса.

defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот