ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Go down

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by osa on Саб Сеп 30, 2017 4:02 pm

ВМРО-НП го поддржа Пекевски од СДСМ за градоначалник на Берово
30/09/2017 - 14:23  226 прегледи

Општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија во Берово донесе едногласна одлука – на претстојните локални избори да го поддржи кандидатот за градоначалник на Берово од СДСМ, Звонко Пекевски како и советничката листа на СДСМ каде што на третото место се наоѓа кандидат од редовите на ВМРО-НП.

-Апелираме до сите членови и симпатизери на ВМРО-НП од Берово на престојните локални избори да го поддржат и да гласаат за кандидатот на СДСМ, Звонко Пекевски вели Гоце Ружински претседател на Општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија во Берово.

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучи партијата да не учествува на престојните локални избори, но општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните.

Како што велат од партијата, дадената поддршка на кандидатите за градоначалници и советници не е врзана со партиска припадност, туку треба да зависи од самиот квалитет на кандидатите

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13823
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by трендафил on Саб Сеп 30, 2017 8:42 pm

Нели вие од СДСМ ЉуБчо, поради Б-то место македонското П во името го викавте Бичка, не Пи.ка, па сигурно не ве изненадува по договорот со Бугарија да го поддржува СДСМ. За мене е нормално две пробугарски партии, ВМРПО-НП и СДСМ, да се поддржуваат.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3644
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by Teo on Саб Сеп 30, 2017 10:01 pm

Od probugarski partii, do slugi na srpskata tajna sluzhba so chija pomosh kako shto priznava srpskiot agent Zhivaljevich se obidovte da izvrshite drzhaven udar i da go srushite ustavniot poredok vo Republika Makedonija ima razlika...
avatar
Teo

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by nino on Нед Окт 01, 2017 2:08 pm

овој да не ги потроши парите па сега пак се упикува во политичката сцена.
не треба подршка од него, он може друго нешто да подржи.

nino

Број на мислења : 225
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by трендафил on Нед Окт 01, 2017 2:34 pm

Teo напиша:Od probugarski partii, do slugi na srpskata tajna sluzhba so chija pomosh kako shto priznava srpskiot agent Zhivaljevich se obidovte da izvrshite drzhaven udar i da go srushite ustavniot poredok vo Republika Makedonija ima razlika...
По тебе веројатно Никола Тодоров и Влатко Ѓорчев го спречија државниот удар. Господ памет да ти даде. Сметаш и дека избор на претседател на Собрание без броење на гласови е уставно и законски. За потсетување, ниту една македонска влада, вклучувајќи ја и таа на ЉуБчо не потпиша дека историчари од странство треба да ги пишуваат нашите учебници по историја, па Заев почнува да изгледа како нов Ванчо Михајлов.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3644
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот