Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

4 posters

Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by defo Нед Окт 01 2017, 23:46

Мислам дека веќе заслужуваат посебна тема, а и да им обратиме внимание.
За почеток постирам и интервју со еден од водачите Александар Михајлоски:
Интервју-Александар Михајлоски, реформатор од ВМРО-ДПМНЕ: Груевски е политичар од минатото и таму треба да остане
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by osa Пон Окт 02 2017, 01:01

mene ova mi lichi na nekoja "konstruirana patka"...od kaj sega tolkava HRABROST da zboruvaat javno protiv Ж a ne smeea do skoro usta da otvorat .....mislam deka ova e jadica za da se fatat ripkite vo mrezata na dpmne ,da se ubedat deka otkako ke pobedat na izborite gujo ke odi vo istorijata a neki novi"klinci " ke si igraat povtorno DRZAVA .....
javno ke prasham ,im veruva nekoj deka ke ja reformiraat partijata ...jas NE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Окт 02 2017, 07:55

Ни јас многу многу не..........Повеќе ми изгедаат на фолиранит........Зошто ќутеа, истиов Михајлоски и беше адвокат на Бонева, преставник во ДИК. Тогаш ќутеше. Сега устата му е полна, и се знае. Ама џабе брат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by трендафил Вто Окт 03 2017, 19:01

Дали се работи за реформатори или платеници на истите тие што вас ве плаќаат, да не кажам деформатори ќе покаже времето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by defo Вто Окт 03 2017, 20:31

Ми текна, Трендо надвор од темава, носиш ли знаме на десната рака, да се разликуваш од ГМО Македонците, нешо слично ко Хитлер..Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 04 2017, 19:34

Знамињата со македонското знаме се пародија на давидовата ѕвезда што морале да ја носат Рвреите во време кога лидер на меѓународната заедница во Европа бил Адолф Хитлер. Сегашната меѓународна заедница сака да изврши укинување на Македонците. Се разбира дека тие што како Заев сметаат дека нивните предци биле Бугари, а Тито и Груевски со сила сакале да им ги пресечат корените.
Јас не сум против глобализација како заедништво на рамноправни народи и поединџи, но ми пречи глобализација која се спроведува насилно. Мислев дека зад ваквата глобализација како лидер стои претседателот на САД, но со доаѓањето на Трамп, очигледно е дека и тој е под притисок на глобализаторите. Сум за ЕУ но не ЕУ во кое врхушката од Брисел ќе ги наметнува своите ставови, туку за ЕУ во која затоа што европарламентот повеќе пати изгласуваше почеток на преговори со Македонија во времето кога премиер ни беше Груевски и да ги започнеме преговорите, а не ситуација во која врхушката на ЕУ го соборува нашиот премиер и поставува вазал. Каде ви се фантомите за кој ЕУ и Заев лажеа, а вие им верувавте во лагите. И сега веројатно верувате дека порано имало фантоми на избирачкиот список, а сега фантомите станале реални гласачи. Веројатно затоа што мислите дека гласаат со помош на меѓународната заедница за СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by defo Нед Окт 15 2017, 23:23

Реформаторите на ВМРО бараат Груевски да ги објасни изборните резултати

Републичкиот штб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ закажа прес-конференција во Клуб на новинари на Македонија, поврзана со идните активности на иницијативата по локалните избори.

Тие воедно го повикаа и партискиот лидер Никола Груевски да присуствува на конференцијата за да ги изнесе неговите аргументи во однос на изборните резултати.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 16 2017, 16:16

По губењето на 130 илјади гласови и победа на СДСМ без да добие повеќе гласови од парламентарните избори што ги загуби е доволна причина Груевски да си поднесе оставка. Се разбира дека тоа треба да се случи по вториот круг на избориве. Нема потреба од деформаторите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11146
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by Teo Пон Окт 16 2017, 21:29

Se soglasuvam so tebe...Takvi leshinari koi udiraat padnat protivnik nikogash ne sum sakal...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by defo Вто Окт 17 2017, 20:06

Се слагам....Тео...и јас го неќам тоа....

Реформаторите вторпат во Брисел: Груевски е минато, сега треба слободен Конгрес за избор на нов лидер

-Брисел не поддржува приватен конгрес на ВМРО ДПМНЕ! Само демократски и слободен Конгрес ќе ја изрази вистинската волја на членовите на партијата, кои имаат право слободно да го изберат новиот лидер, вели Богојески.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ Empty Re: Реформаторите од ВМРО ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот