СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Go down

СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by osa on Саб Окт 21, 2017 9:43 pmПретседателот на владеачката партија СДСМ, Зоран Заев, денес од Штип порача дека ја добиле поддршката од ВМРО Народна Партија, односно ќе застанат на страната на Благој Бочварски.

„Она што во вториот дел на изборите е новина, ние сме засилени со ВМРО Народна партија. Заедно со нас е Никола Тасев, членот на извршниот комитет на Народна партија. Коалицијата е потврдена на централно ниво, заедно стоиме во таа коалиција“, изјави премиерот Заев при посетата на Штип.

Според Заев оваа дополнителна поддршка од граѓаните симпатизери на Народна партија, ќе биде од големо значење во вториот круг од локалните избори, со цел дополнително да се зголеми разликата на гласови.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13823
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by Kalinda on Саб Окт 21, 2017 10:39 pm

Многу голем политичар?
Дали некој сеуште
верува дека постои
ВМРО народна партија?
Како сте се засилиле,
не ми се верува .
Штип сепак ке
остане бастион
на ВМРО-ДПМНЕ
avatar
Kalinda

Број на мислења : 464
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by трендафил on Нед Окт 22, 2017 3:31 pm

Иако нешто баш и не сум заинтересиран за резултатите од изборите на кој учествуваат победниците на тендерот што го распиша Бејли, не можам да не реагирам кога некој сака да не прави будали на квадрат. ВМРО-НП немаше ниту еден глас на изборите во Штип и тоа што Заев или Бејли нашле некој што за мали пари изјавил дека оваа партија ќе ги даде своите гласови (што би рекле НУЛА гласови) на СДСМ е обраќање до луѓе што нема да ги оквалификувам затоа што не сум психијатар. Нели ве навредува кога Заев до вас се обраќа на овој начин?

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3644
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by nino on Пон Окт 30, 2017 12:10 pm

Сега дпмнеовци ќе се селат од Штип? Кај ќе одат, во Зрновци или Кавадарци? Или ќе избегаат од државава?
И така месечно по 20.000 млади бегаат од овде откако СДСМ дојде на власт, сега ќе бидат 30.000 месечно.
За една година скроз ќе се испразни државава.

nino

Број на мислења : 225
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ И ВМРО НП ПРОТИВ ДПМНЕ -КОАЛИЦИЈА ЗА ЖИВОТ ВО ШТИП ЗА СИТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот