Список на лица, кои си имаат заслужен престој од 10 години, а ОЈО ќути.

Go down

Список на лица, кои си имаат заслужен престој од 10 години, а ОЈО ќути. Empty Список на лица, кои си имаат заслужен престој од 10 години, а ОЈО ќути.

Пишување by defo on Сре 25 Окт - 23:09

Никола Груевски:
„НА ЗАЕВ ЌЕ МУ БЕШЕ ПРАТЕН ЌОСЕТО ДА ЈА ЗАВРШИ ПРИКАЗНАТА СО ТАКОВ ЧОВЕК.“
Миленко Неделковски:
„ВМРО ЗГРЕШИ. НЕ ИМ ПРЕСУДИ 1944, 1991 И 2006-ТА... НО, ЗА ДОЛГАТА РАКА НА ВМРО НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА... ДРЖАВА, РЕПУБЛИКА, НАЦИЈА – БЕЗ КРВ НЕ БИВА.“
Владо Јовановски:
„ЌЕ ИМА ВОЈНА! НОВА ВОЈНА ЌЕ ИМА! ЦРПКООО...“
Валентина Божиновска:
„ОВАА ВЕЧЕР Е ВЕЧЕР НА НОЖЕВИТЕ, ОВАА ВЕЧЕР Е ВЕЧЕР ИЛИ НА РАЗУМОТ ИЛИ НА ЛУДИЛОТО НА ЕДЕН ЧОВЕК... ЌЕ КАЖЕМЕ ЕЛАТЕ БРАЌА И СЕСТРИ ДА СЕ СОБЕРЕМЕ И ТРГНЕМЕ...“
Гордана Јанкуловска:
„НЕМА СО НИВ СОЖИВОТ... ТРЕБА ДА СЕ РАСЧИСТИ ЕДНАШ ЗАСЕКОГАШ... ЗА 1 СААТ ЌЕ ГИ СМАЧКАМЕ.“
Мартин Протогер:
„А ВОЈНА ДА ИМАМЕ?“
Миленко Неделковски:
„ИСПОСРАНИ ЌЕ ЗАМИНЕТЕ ВО ВЕЧНИТЕ ЛОВИШТА. КАКО ПРИМЕР ЗА СИТЕ ШТО САКААТ ДА ЈА УРНАТ ДРЖАВАТА."
Филип Петровски:
„ДОСТА Е. НИЕДНА ОГРАДА НЕМА ДА НЕ СТОПИРА АКО ТРГНЕМЕ. НАШЕТО ТРПЕНИЕ Е ПРЕД КРАЈ. УДРЕТЕ ТАПАНИ ДА ВЕ ЧУЈАМ!“
Мартин Протогер:
„ТРЕБА БЕ ЕДНО ДЕСЕТИНА ЛУЃЕ ДА СЕ УБИЈАТ ВО ДРЖАВАВА ЗА ДА БИДЕ КАО ШТО ТРЕБА. МАЈКАТА ДА ИМ ЈА ЕБАМ ЈАС НИВНА КОМУНИСТИЧКА НИВНА, ПЕДЕРСКА.“
Јелена Жугиќ:
„ДОСТА Е! КАДЕ СЕ ГУМЕНИТЕ КУРШУМИ?“
Владо Јовановски:
„КОЛКУ ЧИНИ КИЛО ПЛАСТИЧЕН ЕКСПЛОЗИВ НА ЦРНИОТ ПАЗАР?“
Тони Михајловски:
„НОВА ВОЈНА ТРЕБА!“
Јанко Илковски:
„ПРВО ТРЕБА ВОЈНА, ПА ДУРИ ПОТОА МИР!“
--- --- ---
Кривичен законик... Член 414
„Тој што повикува или поттикнува на агресивна војна, ќе се казни со затвор од една до десет години.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Список на лица, кои си имаат заслужен престој од 10 години, а ОЈО ќути. Empty Re: Список на лица, кои си имаат заслужен престој од 10 години, а ОЈО ќути.

Пишување by OPOZICIONER on Чет 9 Ное - 0:36

treba pobrzo da se reagira ,mnogu e bavna novata vlast ,ne odi taka rabotata
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот