Дојде време на ќорка

Go down

Дојде време на ќорка Empty Дојде време на ќорка

Пишување by defo on Пет Дек 01, 2017 11:03 pm

Епа драги ДПМНЕ-овчиња што си  дробевте, тоа и ќе си сркате. Угнетувате, малтретиравте, сакавте да растурате држава. Алал ви вера..Доста беше......дојде време на затвори....наздравје.Режимот е конечно паднат!!!!

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by osa on Пет Дек 01, 2017 11:56 pm

koga ke im pieme" krchma"na zatvorenive ??? ne mi se veruva vo nivniot im cenet vesnik "kurir"prochitav kolku bil mukovski patriota i za narodot i za drzavata i kolku mnogu se potresle negovite deca ,zenamu pa i roditelite ,i mi se spovraka....pa kako bre ne vi e sram ...a kolku narod" izedovte" za ovie deset godini vladeenje ,kolku deca rastazivte ,kolku roditeli maltretiravte mamicata vasha i sega da ve sozaluvaat .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14680
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by defo on Саб Дек 02, 2017 5:06 pm

Види, искрено јас не им се ситам...ги жалам уствари........ги жалам пошо наседнаа....како телиња..ги бранеа патите и криминалите на Груески. А си ги штитеа функциите, за кои се сигурни дека не ги заслужиле. Сега цехот дојде, и треба да го отплатат. Тоа им еSad. Тоа што го направија нема врска со патриотизам.

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by defo on Нед Дек 03, 2017 7:58 pm

Дојде време на ќорка P9-630x420

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by osa on Нед Дек 03, 2017 9:56 pm

e da be defo i jas ne im se sitam ,ama mnogu ubavo mi e koga gledam idioti kako go "jadat"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14680
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by defo on Пон Дек 04, 2017 8:46 pm

Дојде време на ќорка DPzHs6lXUAAFMV2

Идиоти ДПМНЕ-оски, мајка му на Крсто Мукоски, на ова да додаде нешто има.

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 8:49 pm

osa напиша:e da be defo i jas ne im se sitam ,ama mnogu ubavo mi e koga gledam idioti kako go "jadat"
Според Заев идиотски се однесува Катица Јанева, криминалци се Боки Тредичи и Зоки Кичеец (ова да сега). Дали некој од нив има двојна улога, односно дали е „педер“ е негова приватна работа. Силна влада што може да ја урнат тројца.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 9:02 pm

Пак си сонувал просо.
luxor
luxor

Број на мислења : 4810
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by трендафил on Пет Aвг 16, 2019 8:45 am

Само го цитирав премиерот. Инаку изгледа дека наскоро излегува од печат новата книга за деца Зоки и Боки.

https://expres.mk/zoki-i-boki/

Шегата на страна, да одбележам еден од ретките светли моменти во Македонија. Започна снимањето на детската серија Зоки Поки во продукција на Кино око.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5375
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by luxor on Пет Aвг 16, 2019 4:20 pm

Убаво од тебе што ја сподели информацијата.
luxor
luxor

Број на мислења : 4810
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дојде време на ќорка Empty Re: Дојде време на ќорка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот