ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА

Пишување by osa on Саб Дек 02, 2017 12:46 am

Од денеска во затворски притвор се и режисерот Борис Дамовски и актерот Владо Јовановски?

Кривичен совет ги прифатил жалбите на Јавно обвинителство за домашниот притвор на шестмината обвинети определен од судија на претходна постапка,за случајот со настаните на 27 април во Собрание на РМ.

Некои портали информираат дека од денеска и Борис Дамовски и Владо Јовановски и уште четворица обвинети за кривично дело Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик, се во притвор во истражниот затвор во Шуто Оризари.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАДОВОЛЕНА ПРАВДА

Пишување by Bosonoga on Саб Дек 02, 2017 2:06 am

taka e,celo e koga ima se
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 218
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот