Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Сре Jул 17, 2019 6:19 pm

А зошто тоа не го стори порано, туку требаше да пукне брука со ракетирањето. Кој ги назначи овие еден куп директори и како тоа беа добри некои и две години, а сега наеднаш не чинат. Има ли во СДСМ командна одговорност или страдаат само партиските војници?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo on Сре Jул 17, 2019 6:34 pm

Ne se grizhi, sledniot pat kje ve prasha vas od dpsmne koga i kogo da smeni i kogo da naznachi na mesto na smenetite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Вто Jул 23, 2019 7:41 pm

Од љубов кон Македонците, Заев не прогласи за народ што краде туѓа историја. Такво нешто до сега правеа Бугарите и Грците во поново време. Порано и Србите.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Вто Jул 23, 2019 8:14 pm

Не народот туку вас дпмне-оФците ве прогласи за крадци на историја, што е точно. Дпмне-оФци не е еднакво на народ. Ниту сте биле ниту ќе бидете народот.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 11, 2019 12:51 pm

Ел Чека објави бомба од комплетот што го поседуваат Заев и СЈО во врска со Смилковското Езеро. Се работи за разговор помеѓу Орце Камчев и новинарката Оливера Трајковска. Генерално тврдењето е дека убијци се осудените за Монструм и дека не се работи за меѓуетнички тензии, туку за исламски екстремизам.

https://www.facebook.com/369898803656170/videos/894413570892825/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 11, 2019 1:30 pm

Razgovor megju Kamchev i Olivera ne e dokaz deka neshto e tochno. Od kade sigurnosta deka SJO ne pseduva povekje od ona shto go objavil Cheka? Se dodeka vo transparentno sudenje ne se iznesat site dokazi ne mozheme da bideme sigurni vo nishto. Najvazhno e ubijcite da platat bez ogled od koi motivi se vodele.
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 11, 2019 5:57 pm

Тоа што го поседува обвинителството ваљда не го крие, туку го прикажува на судските рочишта. Инаку ова е за прв пат Албанец да објави нешто против свои сонародници и да ги обвини директно за тероризам, со тоа што се оградува дека убијците од Смилковското Езеро не го извршиле масакрот како Албанци, туку како верски фанатици кои го мразат секој што не е Муслиман според нивните разбирања на оваа вера. Исто како што вие ги мразите Македонците што самите одлучуваат за својот идентитет.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 11, 2019 6:25 pm

Gledaj vamu, tvojot glup obid za provokacija ne minuva. I zapamti ednash zasekogash, vie predavnicite od dpsne ne ste makedonci. Makedoncite ne veat pederski znaminja. Makedonskite revolucioneri i makedonskiot narod imaat svoe nacionalno zname, a toa ne e grchkata pederska dzvezda.
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 18, 2019 8:37 am

Некој не е Македонец сигурно откако Заев формира нов народ со кастрирана историја и Македонците од Грција ги прогласи за Грци, а тие од Бугарија за Бугари. Се поочигледно е дека јас и тие како мене и ти и тие како тебе не сме припадници на еден народ. Дека Заев успеа да не подели. Се надевам дека тоа е само на одредено време. За жал и вие имате право да се нарекувате Македонци и тоа не го оспорувам, но не дозволувам, не сум идиот што крши човекови права, но не дозволувам ниту некој идиот да ги крши моите. Инаку тој според тебе педерски симбол прв го воведе на шахтите на кејот пред ГТЦ вашиот Ристо Пенов. Во негово време се донесовте и одлука да се постави споменик на Александар Македонски. Друга работа е што кога вие сте на власт никогаш нема пари за градење.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Нед Aвг 18, 2019 9:12 am

Знаеме и кои не се Македонци. Тоа сте вие одродените дпне-оФци, поклониците на грчките гејови. Вистинските Македонци настапуваат под црно-црвеното знаме и лавот на Гоце, Јане, Даме и сите оние кои животот го положиле за Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 18, 2019 3:30 pm

Сите Македонци во светот, со исклучок на муртинското крило на СДСМ имаат еден идентитет. Само вие се разликувате и тоа откако прифативте виткање на кичмата, Учебниците по историја се пишувани и објавувани како прво издание во ваше време. Мислам дека се сите, но ако има исклучок, учебник по историја напишан и објавен во времето на Груевски, а јас да не знам за него напиши кој е тоа. Кога имавте исправена кичма, пред да го црпнат од евроатлантската меѓународна банда Заев од нива во Муртино вие решивте во Скопје да се подигне споменик на Александар Македонски. Не го направивте тоа затоа што парите не сакате да ги трошите за потреби надвор од фамилијата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 3:58 pm

Ne, ne, ne e taka. Vie od dpsne nemate nishto so makedoncite. Ako bevte Makedonci nemashe da pravite kvorum, dvotretinsko mnozinstvo i cenzus za promena na imeto i istorijata.
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 4:27 pm

Кворумот во најголем дел го обезбеди СДССМ, ако се сеќавам добро. Сакаш ли да ти ја најдам листата кои пратеници гласаа за капитулација на Македонија пред налудничавите барања на евроатлантската меѓународна банда не само за Преспанските промени, туку и за договорот со Бугарија и Тиранската платформа.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 6:50 pm

Vasheto uchestvo go ovizmozhi toa. Koga vi predlagaa site pratenici den pred glasanjeto da se soberat vo shtab i deset iljadi lugje pred shtab tvojot firer Zhmicko redeshe shpageti i jadeshe manchmelou. I davashe chesen pionerski zbor deka kje napravi se shto sakaat strancite samo za da go stavat kalif namesto kalifot. Si chul da bekne neshto za imeto i istorijata? Naprotiv, na site strani vetuva deka kje gi pochituva dogovorite. Ve dupi vo mozok so taa istata evroatlantska banda za koja pishuvash.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Img_2013
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI on Пон Aвг 19, 2019 9:14 pm

Odlicno resenie.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Img_2010
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 370
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Yesterday at 7:56 pm

За да биде така треба да се сруши зградата на Макотекс на крстосницата од улицата Даме Груев (сега едносмерна) и улицата Македонија. Поради тоа не верувам дека може да се заврши проектот за една година, но можно е да заврши до крајот на мандатот на локалната сампуправа. Се надевам дека не се работи за ветување од типот нема да се менува уставното име, односно дека ветувањето е дадено поради предвремените парламентарни избори кои се на повидок.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот