КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Фири on Саб Јан 31, 2015 5:01 pm

Според мене поскоро нема. Коjа странска служба ке информира опозиционен лидер и како тоа не е многу надежден секоj момент може да jа разкрие и таа не толку колку државата од коjа е да биде дискредитирана?
Инаку Груjо по стар србоjугословенски сценарии за се шо станува во РМ виновни се Бугарите.Сигурно е дека не српските служби дале материалите. Тие работат на Груjо и фамилиjата за србизациja на РМ преко српска телевизиjа над 50%, општи амбасади (и таjани служби) општи полициски патрули и т.н.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Фири on Саб Јан 31, 2015 5:11 pm

Лjубчоооо влакно по влакно да ти оскубем проскубаната брада што го стави овоj одпад начелу на партиjата!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Гостин on Саб Јан 31, 2015 5:14 pm

Гледаш сега како никој не ти кажува што да пишуваш.Треба само да се држиш до темата.А некои теми му се важни на администраторот и им посветува посебно внимание.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Фири on Саб Јан 31, 2015 5:17 pm

luxor напиша:Гледаш сега како никој не ти кажува што да пишуваш.
На мене никоj не може да ми каже што да пишувам. Не станувам за платеник инаку со толку постови да сум си го средил животот за децении напредSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by osa on Саб Јан 31, 2015 5:20 pm

Фири напиша:Лjубчоооо влакно по влакно да ти оскубем проскубаната брада што го стави овоj одпад начелу на партиjата!

isto i jas moze li .....i toa da go boli ,pa da plache ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14365
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by osa on Саб Јан 31, 2015 5:22 pm

Фири извини ,еве одма и на кирилица ке пишам

исто и јас мозе ли ...и тоа да го боли кога ке го скубам ,па да плаче

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14365
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Гостин on Саб Јан 31, 2015 5:28 pm

Firi koncno napisa nesto pametno...Tocno e...Nema nikakva stranska sluzba...Samo lazni obvinuvanja...Za koi dpmne-ovcite se nadevaat deka ke pominat kako vistina...Zatoa sto gi iznesuva pwemieuot...A zombiranite papagali od pastirskite mediumi ke gi verglaat neprestano...Gebelsovisticka taktika...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Фири on Саб Јан 31, 2015 5:30 pm

Друга можност е да се грчките служби. Ама тогаш Заев нема да биде горд со нив оти тоj е од Струмица на еден к@р од бугарската граница. Ако беа албанските тие би дале материалите на албанец , не на Заев. Таму како се зовеше овоj лидеропт на опозициjската албанска партиja. Taка да мислам дека Груjо ЛАЖЕ И САКА ДА ДИСКРЕДИТИРА И ЗАЕВ КАКО ЛJУБЧО -ТИЕ СЕ ПРЕДАВНИЦИ!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Фири on Саб Јан 31, 2015 5:32 pm

YAS напиша:Firi koncno napisa nesto pametno....
Jaс секогаш пишувам паметно ама понекогаш треба да проjавиш голема храброст за да се пребориш со србоjугословенските стереотипи со кои ти е преполнена главата за да разбереш дека сум во право Smile

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Happy-smiley17 КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Happy-smiley17 КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Happy-smiley17

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 31, 2015 7:36 pm

Ако некой од осомничените има бугарски пасош ке стане интересно Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Фири on Саб Јан 31, 2015 8:40 pm

Ова што се случи денес е дрзок обид на власта да го спречи објавувањето на доказите според кој згазен е Уставот и законите од страна на Груевски, рече пред малку во своето обраќање, лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој напомена дека нема да биде спречен да ги објави доказите за она што власта го правела.

Заев напомена дека тајните служби на Никола Груевски следеле илјадници граѓани на Македонија нарушувајки ја нивната приватност и професионален ангажман, а аргументите и доказите ја докажуваат спрегата на релација МВР-судство-партија.

Како одговор на обвинувањата од премиерот Груевски и министерката Јанкулоска, дека лидерот на опозицијата, доказите ги добивал од странски служби, Заев изјави:

- Нема никакви странски служби. Нити сум го уценувал, нити сум се заканувал. Сите знаеја кои се петте барања меѓу кои и техничка влада. Тоа не е нешто ново. Доказите се добиени од чесни граѓани и луѓе од службите на Груевски, кои вистински се грижат за иднината на Македонија.

Само ова е доволно како се докаже да нема никакви странски служби Груjо да си оди.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА? Empty Re: КОJА Е СТРАНСКАТА СЛУЖБА ШО ГО ПРОИНФОРМИРАЛА ЗАЕВ И ДАЛИ ВООПШТЕ ИМА ВАКВА?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот