ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Фири on Саб Јан 31, 2015 10:42 pm

Наместо уште сега да организирате масовен протест во зашита на Заев вие чекате вонземjаните. Тоа треба да го направат сите демократски луге без разлика на партиjска припадност. Кога ДПМНЕ засра Лjубчо како некаков Бугарин а тоа сакаше само нормални односи со Бугариjа вие си замолчавте и него го дискредитираа. Сега на ред е Заев соработувал со СТРАНСКИ служби??? Шо чекате, jас очекував уште таа вечер митинзи во подржка на Заев, а наместо тоа некакви зомбита од ДПМНЕ излегле да плукат по него!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by defo on Нед Фед 01, 2015 9:47 pm

Нема ефект..дури ке има контраефект....вчера јас пвично така размислував..амам после со тек на време сфатив дека.......ДПМНЕ тоа го сака, да предизвика немири...за да може колку што може нешто да спаси...да префрли некоје евренце и да ја кидне......

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 9:49 pm

Хаха ти мислиш дека Груjо ке си иде доброволно? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by defo on Нед Фед 01, 2015 9:53 pm

Не нема да си оди...пишав на другата тема...... Very Happy одењето на Грујо зависи од тоа како ЕУ ке се постваи во однос на целава ситуација....Грујо сам не си оди.....

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 10:02 pm

Па вие не сте во ЕУ. Тоj на зборови е за ЕУ не е како во Украина таму сакаа некои да одат кон Русиjа па се намеси не точно ЕУ него САД. А САД да застанат зад Зоран Заев тоа нема да стане никогаш Smile Спасението на тие дека се дават е дело на самите нив Wink

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by defo on Нед Фед 01, 2015 10:12 pm

Никој во Македонија не може Грујо да го избрка од власт влезен е во сите пори.......едино некој потпомогнат од странски фактор може да го исфрли Грујо од колосек.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 10:17 pm

Само македонците можат да исфрлат ова туго тело од организмот оти само тие знаат како паразитот им пие крвта!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 10:30 pm

Ako ste go gledale filmot "Nicija zemlja".....onoj so bosancite, koga edniot se nashol lezecki na mina? Pa iako probaa da go razminiraat nesrekjnikot...nakraj - nastrada. Epa i Grujo e vo ista polozba!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 10:32 pm

Чул те алах шеику.Од твоја уста во божји уши.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 10:39 pm

Pa do preeska ja gledav onaa cetirispregna zaprega na MTV1!
Ako misli gujo deka ke se spasi so taa otrcana i prolupana ergela, za koja ciganskine konji se lipicaneri - tesko nemu!
Posle ova sto go gledav (tesko beshe za slushanje) jasno e scenarioto od gorespomenatiot film!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 10:45 pm

Мислам дека е време опозицијата да почне да ја објавува бомбата.Еднаш пресметката мора да започне.Па, мислам дека времето дојде.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 10:50 pm

Ne se sekiraj....ke ima bomba, i toa od visecevna minofrlacka- takanarecena KACUSHA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 10:58 pm

Нешто вакво ?

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? 2Q==


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 11:02 pm

Moreee...i modelot go znaesh, a mene me zakacas: bombata pa bombata!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 11:13 pm

Sto e rabotava i Vankovska pocna da go dupi Nikolae?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:14 pm

Каде тоа шеику?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:18 pm

Аха на порталот на Рубинчо.Не сум многу сигурен во неа.Мене она ми е женскиот Боцевски.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 11:22 pm

Ne go znam Rubinco, ama ne mi lici bas na praseno bocle ?!?!?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:27 pm

Мислев на Ванковска. Не на Рубин. Инаку Рубин беше на Воденица со ник Sucide messiah. Можеби се секаваш...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 11:35 pm

Znam, znam deka i togash otprilike pocna so Narodniot Glas.
A ova za Vankovska se slagam. Ama ic ne i veruvam.....potshupnik (dodushe drugorazreden) ama potsupnik! A i praseno denes se javi po portalive: Demek ke pocekal da vidi kako ke se razvivaat rabotite pa ke se izjasnel : Zaev ili Nikolae! Ebati analiticarot i srednoskolskiot profesor vo Nova! Se gleda deka e shkopeno jorkshirce bez muda!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:40 pm

Кога и да е шеику ке погреши.И прасето и Ванковска. На крај за нив никаде ке нема место.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 11:41 pm

Zoshto nikade? Ja bi im obezbedil mesto!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:42 pm

Мислиш дека заслужиле...ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Smiley-char039

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 01, 2015 11:46 pm

Site sto ucestvuvale i davale podrska vo nickosuvanje na Makedonija i narodot go zasluzuvaat najmalku gornoto! (Uz katran i peruvi, a nekoj bogami i u septicki jami kapenje dvapati dnevno)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ШО ЧЕКАТЕ БЕ? Empty Re: ШО ЧЕКАТЕ БЕ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот