СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Go down

СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by OPOZICIONER on Нед Апр 01, 2018 11:35 pm

СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ПОЛЕКА НО СИГУРНО

КОД објави смс пораки кои Трајко Вељаноски ги испраќал на крвавиот четврток

Кој го користел телефонот со кој е дадена наредбата за упад во Собранието на 27-ми април.

Ова е само една од темите на вечерашното издание на емисијата Код на тема обвинение за крвавиот четврток. КОД меѓу другото открива дека меѓу 422 докази има и исказ на еден загрозен сведок.

Тогашниот министер Агим Нухиу во својата изјава пред обвинителството објаснувал како го барал оперативниот штаб и колку била напната атмосферата во штабот меѓу него и Митко Чавков.

Доказ е и вештачењето на телефонот на поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељановски од кој е симната целата содржина на СМС пораките, објавува КОД во своето издание кое се емитува вечерва на Телма.
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 439
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by OPOZICIONER on Нед Апр 01, 2018 11:37 pm

еве дел од пораките на трајко

avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 439
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by OPOZICIONER on Нед Апр 01, 2018 11:40 pm

avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 439
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by OPOZICIONER on Нед Апр 01, 2018 11:43 pm

leleeeeeeeeeeeeeeeeeeee ,trale ke go jade
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 439
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by delta on Сре Апр 04, 2018 5:49 pm

./.>:ke se odmota ama posle so praime >/..//
avatar
delta

Број на мислења : 438
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by трендафил on Вто Сеп 11, 2018 8:55 am

Што стана со одговорноста на Нухиу, тогаш министер, а сега заменик министер во МВР, Оливер Спасовски како сведок на судењето рече дека побарал од Талат Џафери да му се јави на министерот за да побара интервенција на полицајците и дека овој добил одговор дека истата ќе ја испрати. Истото не се случило веднаш, а специјалните единици го имаат расчистено Собранието од народот што протестираше со наредба на Чавков. Станува нејасно зошто Чавков во судењето е обвинет, а Нухиу ќе се појави како сведок на обвинителството наместо и тој да биде обвинет. Истото важи за уште еден полицаец од привилегираната немнозинаска заедница во Македонија кој беше заменик на Чавков. Ништо на судењето и за наводна златна, сребрена и бронзена команда за која пишуваа медиумите порано платени со пари од Сорос и некои амбасади, а сега од буџетот, блиски до меѓународната банда (заедница) и домашните предавници.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3586
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by Teo on Вто Сеп 11, 2018 10:46 am

Nuhiu nema nikakva odgovornost...Dodeka toj uporno baral policijata da intervenira Chavkov sedel vo kafich so komandirite4 na edinicite za brzo dejstvuvanje i primal naredbi od tvojot pastir Grujokio koj vo Viena chekasl Zaev da bide ubien a Horhe da proglasi vonredna sostojba za da mozhete kako shto povikuvavte da izvedete nokj na dolgite nozhevi, t.e. da gi ubiete site politichki neistomislenici...
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by трендафил on Пон Окт 22, 2018 8:13 pm

Дали Муковски гласаше како да е СДСМовец поради ова:

https://netpress.com.mk/lider-firmata-na-mukoski-dobila-10-milioni-denari-od-vlasta/

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3586
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by luxor on Пон Окт 22, 2018 8:32 pm

Ова е само доказ повеќе дека СДСМ работат чесно и ги прифаќаат најквалитетните и најефтини понуди на тендерите и не прават партиска дискриминација како дпмне-офците кои тендерите си ги доделуваа сами на себе.
avatar
luxor

Број на мислења : 3903
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by nino on Пон Окт 22, 2018 10:13 pm

dokaz deka i dvete partii se vrzani i golem del od politicarite se prevrtlivi. koj e na vlast oni se so nego.

nino

Број на мислења : 219
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by трендафил on Вто Окт 23, 2018 2:21 pm

А можеби работат за иста странска служба и се префрлаат по потребите на службата.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3586
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by luxor on Чет Окт 25, 2018 1:06 pm

Всушност сите во Македонија работат за некој, тој работи за друг и така се испреплетуваат до бескрај.
avatar
luxor

Број на мислења : 3903
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ,ПОЛЕКА НО СИГУРНО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот