ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Go down

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by osa on Нед Апр 08, 2018 8:51 am

Премиерот Заев на Полноќна Велигденска литургија во Струмица

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев присуствуваше на Полноќната Велигденска литургија во храмот Свети Димитриј Мироточив и Свети Григориј Палама во Струмица.

- Најголеми пријатели на верата и на луѓето можат да бидат воздржувањето и одговорност. Навистина овие човекови вредности може да ги ослободат, да ги зајакнат и да го засилат душата и духот на овој голем празник. Нека е честит големиот Велигден. Христос Воскресе, изјави премиерот Заев.

Објавата за Христовото воскреснување тој ја пречека заедно со градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, пратеници во Собранието на Република Македонија, соработници и голем број граѓани.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13902
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by TRAJCHE on Нед Апр 08, 2018 8:08 pm

chovek od narodot i za narodot
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by nino on Нед Апр 08, 2018 11:55 pm

e pa imase eden takov i porano ama ispadna deka ne bil bas za narodot tuku samo za sebe si gledal

nino

Број на мислења : 236
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот