УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ?

Go down

УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ? Empty УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ?

Пишување by osa on Чет Апр 12, 2018 10:22 pm

Манчевски до Јанушев: Дали на наставниците не им дадовте трајни договори за да ги уценувате?

Министерот за информатичко општеството и администрација, Дамјан Манчевски во вечерашното гостување на Канал 5 го праша неговиот соговорник од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев зошто владата на ВМРО-ДПМНЕ не им дала трајни договори на наставниците.

-Зошто не им дадовте трајни договори на вработените во образованието? Ги уценувавте дека ако не гласаат за вас дека нема да им ги продолжите договорите? Зошто не им го решивте тоа прашање на наставниците?, праша Манчевски.

На ова Јанушев одговори:

-Не успеавме. Ние нашите грешки ги признаваме за разлика од вас.

https://fokus.mk/manchevski-do-janushev-dali-na-nastavnitsite-ne-im-dadovte-trajni-dogovori-za-da-gi-utsenuvate/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14982
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ? Empty Re: УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ?

Пишување by osa on Чет Апр 12, 2018 10:25 pm

konechno vistinsko prashanje do opozicijata ...bravo za Manchevski

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14982
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ? Empty Re: УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ?

Пишување by nino on Чет Апр 12, 2018 10:34 pm

ova ne e mozno
nekoj od dpmne konecno da priznae deka nekogas za nesto zgresile

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ? Empty Re: УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ?

Пишување by osa on Чет Апр 12, 2018 10:57 pm

ha i jas toa se zachudiv ...izgleda ne mu go spremal "tekstot za emisijata' ile kopile pa zatoa mu se liznalo ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14982
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ? Empty Re: УЦЕНЕТИ НАСТАВНИЦИ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот