Смеа, забава, вицови

Страна 30 of 32 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32  Next

Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:02 pm

Стига честитка на некое дете:
Дедо мраз не постои, родителите ти ги купуваат поклоните!
Поздрав од Жулиан Асанж – ВикиЛикс.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:03 pm

Дечкото ја прашува девојка си:
Злато сакаш ли да си поминеме феноменален викенд?
Важи бе сонце, се гледаме во понеделник.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:03 pm

Си разговарале внучето и бабата:
Внучето: Бабо, мојот компјутер има вирус!
Бабата: Еее бабе, кога ти велев да се миеш раце пред да го фаќаш компјутерот.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:03 pm

Девојката: Не се чуствувам добро денеска.
Дечкото: Штета, a баш мислев да те носам на шопинг.
Девојката: Хаха, јас се шегувам!
Дечкото: Знам, и јас се шегувам.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Здраво, шо праиш?
Еве размислувам за тебе, ми фалиш, те сањам секоја ноќ. Едноставно не можам без тебе!
Ти?
Еве јадам чипс.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Тато, поубава сум со шишки или без шишки?
Ќерко, за да си поубава, прво треба да си убава.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Возач гази еден пешак на пешачки, и возачот му вели на пешакот:
Имаш среќа што сум доктор!
А пешакот му вели:
А ти немаш среќа дека сум адвокат.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:04 pm

Разговараат две баби:
Внуката ќе ми се мажи!
Убаво, а од каде е момчето?
Oд Фејсбук бил, не знам каде е тоа, ама од таму е.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Како си?
Топ,ти?
Јас базука.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Отишле Македонци во Германија и прашуваат германец:
Moже да не сликате?
Was?
Да, да, нас.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Мамоо ај напрај ми тост!
Јас на што ти личам на слугинка? Напрај ми ова, испеглај ми она.. Тостот со чaјнa или со салама го сакаш?

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:05 pm

Внуката: Бабо чекај малце ми падна Интернетот

Бабата: Де бе веќе се искрши, се тебе ти паѓа

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Шефот им кажува на вработените глуп виц.
Сите се газат од смеење, само еден од вработените си молчи.
Ти зошто не се смееш?!
Јас ќе си дадам отказ

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Психијатар му вели на пациентот:
Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Ева станала љубоморна една вечер кога Адам се вратил дома покасно, па му викнала:
Ти се гледаш со друга жена!
Ај не биди глупава, ти си единствената жена тука.
Си легнале тие заедно, и на сред ноќ Адам го буди боцкање по градите. Ја гледа Ева и ја прашува:
Што ми правиш, ма?
Ти ги бројам ребрата.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:06 pm

Го прашува баба внукот:

„Море синко како се вика оној германецот што ни ги крие стварите по дома“?

Внукот на тоа одговара: „АЛЦХАЈМЕР бабо АЛЦХАЈМЕР“ !

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:07 pm

Добро утро комши, беше до продавница, а?
Не. Искочив да ги прошетам лебов и јогуртов.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:07 pm

Пијат двајца другари во кафана:
Зошто мижеш додека пиеш?
Докторот ми кажа дека не смеам да погледнам алкохол.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:07 pm

Две пријателки:
Слушам, ќерка ти ќе се мажи. Зетот каков е?
Ооо, зетот е многу погоден. Ептен економичен, со една марула 8 ракии пие!

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:08 pm

Оди пензионер во продавница да купи батаци и продавачот му вика:
Сакаш француски или словенски?
А пензионеров му враќа:
Сеедно, и онака не зборам со нив.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:08 pm

Оди млад човек во матично:
Можe да закажам венчавка за во вторник?
Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?
Е па за да не си го расипам викендот.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:08 pm

Во кафич доаѓа некој дечко до некоја девојка и и вика:
Секогаш кога ќе се насмевнеш ми доаѓа да те поканам кај мене!
Леле, баш си заводник!
Не, не, не сум заводник, јас сум забар!

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:09 pm

Една продавачка и се жали на другарката:
Ех, не сум веќе убава како порано.
Како го заклучи тоа?
Па мажите почнаа да ги бројат парите кога им враќам кусур.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:09 pm

Ноќ. Двајца заљубени седат на клупа во паркот. Дечкото:
Еј, гледај срце, ѕвезда шо паѓа, посакај нешто!
Сакам да се омажам за тебе!
Ааа, не била ѕвезда бе, авион бил.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by luxor on Нед Дек 18, 2016 11:10 pm

Понеделнички шефот го прашува вработениот:
Зошто ти се црвени очите, си пиел?
Не, плачев цел викенд, ми фалеше работата.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3638
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 32 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот