КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Go down

КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by osa on Пет Јун 15, 2018 11:35 pm

Коѕијас со „бомба“ – ќе објави 33 докумени како преговарале претходните влади

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас побарал декласификација на 33 документи кои, според најавите, ќе бидат вистинска „бомба“ за тоа како се воделе преговорите меѓу Македонија и Грција од страна на претходните влади во двете земји.

Документите се од 1992 година до денес и истите треба да покажат какви биле предлозите за решение.

Барањето да се декласифицираат е одобрено, а Коѕијас објавата се очекува да ја направи утре.

Со ова тој ја „извадил од такт“ Дора Бакојани која жестоко го нападнала.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


излези и гласај ЗА на референдумот
avatar
osa

Број на мислења : 13423
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by Bosonoga on Нед Јун 17, 2018 7:26 pm

mnogu sakam da gi slushnam bombite od Kocijas,mnogu sakam da znam shto prifatil grujcho za imeto

_________________
GI BOJKOTIRAM CREPOVITE STO GO BOJKOTIRAAT REFERENDUMOT
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 421
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by EVITA on Вто Јун 19, 2018 5:16 pm

sekoj den se budam i do vecher chekam da gi slushnam "bombite" na Kocijas

EVITA

Број на мислења : 162
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by трендафил on Вто Сеп 11, 2018 9:09 am

Уште ли ги чекате бомбите на Коѕијас? Многу сте мераклии на бомби, нели?

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 3209
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by Teo on Вто Сеп 11, 2018 10:35 am

Zoshto, se plashish deka kje se pojavi neshto od Halkidiki???

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by трендафил on Вто Сеп 11, 2018 7:54 pm

Само видов дека од најавата за бомбите поминаа три месеци.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 3209
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by luxor on Сре Сеп 12, 2018 8:00 pm

Можеби чека погоден момент кој ќе им донесе предност пред грчката опозиција.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3625
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КОЦИЈАС КЕ ОБЈАВИ БОМБА ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ОД МИНАТОТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот