АРТАН ГРУБИ И СЕ Е МОЖНО

Go down

АРТАН ГРУБИ И СЕ Е МОЖНО

Пишување by SHARENI on Саб Jул 21, 2018 1:00 am

Груби ја прекина расправата за Изборниот законик: И онака нема сите да стигнат да дискутираат до крајниот рок

Претседателот на Комисијата за европски прашања, Артан Груби, вечерва ја прекина расправата за измените на Изборниот законик, иако беше стигната до вториот амандман од 401 поднесен од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој пред да ја затвори расправата рече дека поради тоа што имало многу пријавени за збор, одлучил да ја прекине расправата, бидејќи поради дадениот рок за завршување и онака нема сите да можат да дискутираат.

Бидејќи измените се со европско знаменце, расправата мора да заврши во рок од два дена, а денеска на полноќ истекува тој рок.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: АРТАН ГРУБИ И СЕ Е МОЖНО

Пишување by EVITA on Нед Jул 22, 2018 12:48 am

ama ke prodolzi u ponedelnik

EVITA

Број на мислења : 222
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот