БОЈКОТ

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Нед Сеп 09, 2018 5:10 pm

Остави ги тие селските итроманштини да ги покажуваш на некој наивен. Кај мене тоа не пали, затоа што освен вие античките дпмне-офци, целиот нормален свет не нарекува македонци а нашиот јазик македонски. Тоа што вие сакате со сила да се напикате во грчко-античкото племе на хомосексуалецот кому на плоштад му подигнавте споменик е проблем кој нанесува штета не само на вас туку и на сите македонци и на самата македонска држава.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3637
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Сеп 09, 2018 7:53 pm

Не сме Македонци какви што бевме до сега ако се откажеме од Александар, но и неантичките Македонци Карпош, Димитар Поп Георгиев Беровски, Гоце Делчев, Кузман Јосифовски-Питу ...

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 3215
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 5:40 pm

трендафил напиша: но и неантичките Македонци Карпош, Димитар Поп Георгиев Беровски, Гоце Делчев, Кузман Јосифовски-Питу ...

Ако овие не се антички како што самиот тврдиш, а вие сте, пак по твое тврдење тогаш каква врска воопшто имате со нив?

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3637
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Сеп 10, 2018 8:43 pm

Што ти е чудно. Антички народи имало во античкиот период, средновековни во средновековниот. Дел од идентитетот на секој човек е се што оставило белег на него. Имаш интересен пристап до идентитетот многу близок до фашистичкиот. Но дури и по такво гледање, според генетски испитувања кај Македонците во Република Македонија има повеќе античко македонса крв во проценти отколку кај населението во Северна Грција. Затоа што голем дел од Македонците таму се протерани, а доселени се Грци од територијата на сегашна Турција со размена на население. Тоа се историски факти и постојат документи за тоа, но по договорот на Заев и Ципрас ќе мора да воведеме цензура за тоа. Инаку дел од мојот идентитет се и луѓе од други раси, Џими Хендрикс, Реј Чарлс, Арета Франклин, Кензо Танге... но сум ги слушал како Македонец без додавки.

Точно е дека за мене амебите или фосилните остатоци од амеби се македонски ако се на територија на Македонија, турски ако се на територијата на Турција. Не сум за промена на граници, посебно не насилна како што на пример НАТО направи со Косово, но не гледам и зошто на Грците би им пречело ако водиме сметка за Македонците што живеат како малцинство во Грција доколку не ги кршат нивните човекови права. А ги кршеле и ги кршат. Зошто меѓународната банда (заедница) има еден однос кон Македонците во Грција, а друг кон Албанците во Македонија? Истово прашање важи и за СДСМ.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 3215
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Вто Сеп 11, 2018 11:14 am

A kade najdovte genetski materijal od antichkite makedonci pa da sporeduvate??? Vi kazha toj mrtovecot od kogo zemavte primerok ili bajachkata na Grujokio ja zavrshi rabotata...Inaku IGENEA na koja neprestano se povikuvash za dovolna suma pari kje ti izraboti test deka lichno Tutankamon ti bil predok...

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Вто Сеп 11, 2018 6:53 pm

Се работи за резултати од ДНК испитувањата на познатиот институт ИГЕНЕА од Швајцарија.
_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 3215
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Сре Сеп 12, 2018 7:59 pm

ИГЕНЕА работи за пари и е наневеродостојната агенција што постои, доказот ти е тоалет хартија.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3637
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Yesterday at 7:37 pm

Moronov beshe chlen na Melnica...Baninaran e trajno...Zaradi toa sakam javno da se ogradam od vakvi idioti i javno da dadam poddrshka na onie shto sakaat da bojkotiraat...Tie kako i sekoj drug gragjanin imaat demokratsko pravo da postapat taka kako shto mislat deka e najdobro za idninata na nivnite semejstva i drzhavata bez nikakvi posledici...JO bi trebalo da reagira koga vakvi moroni od dvete strani se zakanuvaat i go kompromitiraat referendumot...

Da ne me sfatite pogreshno, jas na 30 septemvri glasam ZA...


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Today at 3:34 pm


_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 3215
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Today at 3:49 pm

luxor напиша:ИГЕНЕА работи за пари и е наневеродостојната агенција што постои, доказот ти е тоалет хартија.
А Заев без пари ли работи? Не се работи за невладина организација финансирана од Сорос или некоја амбасада, туку за приватен институт со седиште во Швајцарија. Да работеше само поради парите Грците сигурно ќе го купеа како што имаат купено многумина во Македонија.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 3215
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor Today at 8:36 pm

Точно така, платиш и оп еве те внук на Ацета педерот. И грците платија па и они испаднаа потомци на Ацика.

_________________
ГЛАСАМ ЗА И ГИ БОЈКОТИРАМ #БОЈКОТИРАМ
avatar
luxor

Број на мислења : 3637
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот