БОЈКОТ

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Нед Сеп 09, 2018 5:10 pm

Остави ги тие селските итроманштини да ги покажуваш на некој наивен. Кај мене тоа не пали, затоа што освен вие античките дпмне-офци, целиот нормален свет не нарекува македонци а нашиот јазик македонски. Тоа што вие сакате со сила да се напикате во грчко-античкото племе на хомосексуалецот кому на плоштад му подигнавте споменик е проблем кој нанесува штета не само на вас туку и на сите македонци и на самата македонска држава.
avatar
luxor

Број на мислења : 3904
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Сеп 09, 2018 7:53 pm

Не сме Македонци какви што бевме до сега ако се откажеме од Александар, но и неантичките Македонци Карпош, Димитар Поп Георгиев Беровски, Гоце Делчев, Кузман Јосифовски-Питу ...

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 5:40 pm

трендафил напиша: но и неантичките Македонци Карпош, Димитар Поп Георгиев Беровски, Гоце Делчев, Кузман Јосифовски-Питу ...

Ако овие не се антички како што самиот тврдиш, а вие сте, пак по твое тврдење тогаш каква врска воопшто имате со нив?
avatar
luxor

Број на мислења : 3904
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Сеп 10, 2018 8:43 pm

Што ти е чудно. Антички народи имало во античкиот период, средновековни во средновековниот. Дел од идентитетот на секој човек е се што оставило белег на него. Имаш интересен пристап до идентитетот многу близок до фашистичкиот. Но дури и по такво гледање, според генетски испитувања кај Македонците во Република Македонија има повеќе античко македонса крв во проценти отколку кај населението во Северна Грција. Затоа што голем дел од Македонците таму се протерани, а доселени се Грци од територијата на сегашна Турција со размена на население. Тоа се историски факти и постојат документи за тоа, но по договорот на Заев и Ципрас ќе мора да воведеме цензура за тоа. Инаку дел од мојот идентитет се и луѓе од други раси, Џими Хендрикс, Реј Чарлс, Арета Франклин, Кензо Танге... но сум ги слушал како Македонец без додавки.

Точно е дека за мене амебите или фосилните остатоци од амеби се македонски ако се на територија на Македонија, турски ако се на територијата на Турција. Не сум за промена на граници, посебно не насилна како што на пример НАТО направи со Косово, но не гледам и зошто на Грците би им пречело ако водиме сметка за Македонците што живеат како малцинство во Грција доколку не ги кршат нивните човекови права. А ги кршеле и ги кршат. Зошто меѓународната банда (заедница) има еден однос кон Македонците во Грција, а друг кон Албанците во Македонија? Истово прашање важи и за СДСМ.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Вто Сеп 11, 2018 11:14 am

A kade najdovte genetski materijal od antichkite makedonci pa da sporeduvate??? Vi kazha toj mrtovecot od kogo zemavte primerok ili bajachkata na Grujokio ja zavrshi rabotata...Inaku IGENEA na koja neprestano se povikuvash za dovolna suma pari kje ti izraboti test deka lichno Tutankamon ti bil predok...
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Вто Сеп 11, 2018 6:53 pm

Се работи за резултати од ДНК испитувањата на познатиот институт ИГЕНЕА од Швајцарија.
_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Сре Сеп 12, 2018 7:59 pm

ИГЕНЕА работи за пари и е наневеродостојната агенција што постои, доказот ти е тоалет хартија.
avatar
luxor

Број на мислења : 3904
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Сре Сеп 19, 2018 7:37 pm

Moronov beshe chlen na Melnica...Baninaran e trajno...Zaradi toa sakam javno da se ogradam od vakvi idioti i javno da dadam poddrshka na onie shto sakaat da bojkotiraat...Tie kako i sekoj drug gragjanin imaat demokratsko pravo da postapat taka kako shto mislat deka e najdobro za idninata na nivnite semejstva i drzhavata bez nikakvi posledici...JO bi trebalo da reagira koga vakvi moroni od dvete strani se zakanuvaat i go kompromitiraat referendumot...

Da ne me sfatite pogreshno, jas na 30 septemvri glasam ZA...

avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Чет Сеп 20, 2018 3:34 pm


_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Чет Сеп 20, 2018 3:49 pm

luxor напиша:ИГЕНЕА работи за пари и е наневеродостојната агенција што постои, доказот ти е тоалет хартија.
А Заев без пари ли работи? Не се работи за невладина организација финансирана од Сорос или некоја амбасада, туку за приватен институт со седиште во Швајцарија. Да работеше само поради парите Грците сигурно ќе го купеа како што имаат купено многумина во Македонија.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Чет Сеп 20, 2018 8:36 pm

Точно така, платиш и оп еве те внук на Ацета педерот. И грците платија па и они испаднаа потомци на Ацика.
avatar
luxor

Број на мислења : 3904
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пет Сеп 21, 2018 8:57 am

Идентитетот нема врска само со генетиката. Може да усвоиш дете од Грција и да го воспиташ да биде македонско македонче. Грците се толку големи македонци, што да не бевме ние, вистинските Македонци, Македонија немаше да биде живо име. Македонија преживеа заради нас, македонските Македонци. Во секој случај ми ми изгледа лудо сега да прекрстуваме некого посмртно, па Александар Велики Македонски да го нарекуваме Александар Северномакедонски. Тој е дел од мојот идентитет и сигурно е дека нема да дозволам Заев да ги крши моите човекови права и да ми го менува. Идентитетот не се менува и на референдум туку е индивидуално човеково право. Ниту пак Албанците , Ромите и другите поддржувачи што не се етнички Македонци, а го поддржуваат Заев немаат право да одлучуваат за промена на зборовите во македонскиот јазик, односно да не принудат место Солун да викаме Тесалоники.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Пет Сеп 21, 2018 10:58 am

Shto znachi i deka imeto na drzhavata nema vrska so identitetot na gragjanite shto zhiveat vo nea...Kje bideme makedonci i ako zhiveeme na Mars...Tuku ti pochni na vreme rubljite da gi menuvash za evra...Ako vekje ne si go napravil toa...

PS. Bidi vnimatelen pri komunikacijata so tvoite ruski prijateli...Tie kje se izvlechat...Vie platenicite kje naebete...

Јавното обвинителство формираше комисија за следење на противправности во врска со референдумот
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by misterija on Пет Сеп 21, 2018 3:01 pm

Сето ова лудило треба да се ИГНОРИРА...наместо на референдум, негде на пикник да му ја збришеш.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 431
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Пет Сеп 21, 2018 4:50 pm

Нели овој кичот го нарекувавте културно обележје? Или апологетските флоскули  што ги квичевте додека шарените ја фарбаа не важат за вас?

avatar
luxor

Број на мислења : 3904
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот