БОЈКОТ

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino on Пет Aвг 03, 2018 7:08 pm

трендафил напиша:Ратификацијата не е завршена со гласањето на пратениците од СДСМ, албанските партии и корумпираните пратеници од листата на ВМРО што сега се на страната на меѓународната банда (заедница) и марионетската влада, туку кога одлуката со потпис и на Претседателот Иванов ќе биде објавена во Службен весник. Кај референдумот најголем проблем е можноста за фалсификат, што беше вежбано на локалните избори. Но и ако помине референдумот, не е сигурно дека ќе станеме членка на НАТО, кое јас не го посакувам затоа што мислам дека само ненормални можат да расејуваат осиромашен ураниум кој може да делува и на некој што ќе се роди по повеќе илјади години, уште помалку членка на ЕУ. Сега исполнуваме помалку услови дури и кога егзархистите помогнати од соросоидите измислуваа работи кои сегашната влада ги спроведува во живо. На пример ако порано се крадело по 500 милиона евра годишно и се градеше, сега ги нема никаде ни тие наводно крадени пари, а државата е задолжена за дополнителни 430 милиона без да се гради. Возобновената зграда на МНТ во Скопје чинеше нешто над 36 милиона евра. Зградата на албанскиот театар во Тетово што ќе го гради ако не излаже СДСМ по проект е 40 милиона евра. До крај ќе бидат и повеќе, но егзархистите заевисти и невладините што сега се во влада молчат. (Не знам дали ќе се изгради тетовскиот театар, но парите сигурно ќе се потрошат) Во секој случај немам намера да се откажам од ниту еден дел од мојот идентитет за бадијала. Да потсетам дека со членството во НАТО и ЕУ Бугарија од 9 милиони, се намали на 7 милиони жители. Такво нешто нема во Кина, на пример.

Se slagam za NATO oti e nasilnicka organizacija stvorena da gi stiti biznis interesite na Amerika, Anglija i Francija. Drugite se so sila napikani vnatre za da ne im gi rasturat natoreketarite drzavite. Toa isto kako koga ti vikaat aj so nas da plakas da te branime od nas. Spogodbata ne e vazno dali e potpisana, ne e vazno i referendumot dali ke uspee oni si imaat plan i vo januari ke go smenat ustavot vo parlamento i gotovo, Severna Makedonija e pecena. I bas gi gajle za naselenie dali ke se iseluva, migracii sekogas imalo ako ne nie na nase mesto ke dojdat nekoi od pogolema vukojebina od nasta.

Dino

Број на мислења : 213
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пет Aвг 03, 2018 8:19 pm

По зачленувањето во НАТО и ЕУ населението во Бугарија е намалено од девет, н нешто над 7 милиона и покрај државјанствата што ги даваат на Македонци и други од соседството. Истата тенденција ја има и кај Романците, Албанците ...

Во нашиот случај поголеми се шансите за прием во НАТО, но и тоа не е гарантирано. Без разлика што Заев му го баци на Столтенберг, пенкалото де. Да му го бацеше и Груевски наместо да ја тужи и добие Грција пред судот во Хаг веројатно уште ќе беше премиер.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 03, 2018 9:41 pm

Ајде не се прави на удрен, освен називите на државните институции ништо нема да се смени, ти и понатаму ќе си останеш Македонец, јазикот ќе ти биде македонски, а нема ништо страшно што ќе признаеш дека соседните народи имаат дел заедничка историја со нашата. Исто како што ја признаваш заедничката историја од СФРЈ.

PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пет Aвг 03, 2018 10:16 pm

Или не си ја прочитал спогодбата или ти се правиш на удрен. Прво не смее во Македонија да се користи македонскиот симбол, сонцето од Кутлеш, а во Грција смее. Тоа што Грците не ни забрануваат да дишеме, јадеме, вршиме нужда не е рамноправен договор. Со спогодбата Македонците што се останати во Грција се Грци, а Македонија повеќе не им е матична земја, односно не смее да се грижи за нивните човекови права. Не вреди да ти напомнувам и други глупости во спогодбата затоа што пак ќе веруваш во пропагандни написи на власта и современите егзархисти - соросоидите. Ако не си можеби еден од нив.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 03, 2018 10:53 pm

трендафил напиша:Тоа што Грците не ни забрануваат да дишеме, јадеме, вршиме нужда не е рамноправен договор. Со спогодбата Македонците што се останати во Грција се Грци, а Македонија повеќе не им е матична земја, односно не смее да се грижи за нивните човекови права.
Не ти се чини дека малку си претерал? А за правата на македонците во Грција не се грижи. Грција сакала или не мора да ги почитува. Ова е дел од спогодбата, која патем верувам си ја прочитал.


PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 6:25 pm

Ако првата страна го почитуваше правото, не ќе беше потребна ниту пресудата на судот во Хаг и ќе бевме членка на НАТО од 2008 година. По која повелба Грците можат да одлучуваат за името на нашата држава. По кој член од Уставот или некој закон премиерот, дури и ако е црпнат од нива или септичка јама во Муртино им право со странци да договара како ќе се вика нашата земја.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 05, 2018 6:33 pm

Мандатот на премиерот е даден од народот кому јасно му беше кажано дека ќе се реши проблемот со името. Ако народот е против на 30 септември имате шанса да ја спречите промената и да го срушите Заев од власт, од која вие бегате затоа што знаете дека немате никаква поддршка.

PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER on Нед Aвг 05, 2018 6:36 pm

avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 348
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 6:53 pm

Прво е важно да си ја спасиме државата, Република Македонија. После ќе одлучуваме кој ќе ги казни предавниците.
Еве што беше кажано за иметоИзгледа, да ги употребам зборовите на Заев не те држи паметот.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER on Нед Aвг 05, 2018 7:21 pm

Ako mislite so kreatura kako Bacev da ja spasuvate drzavata tesko vam.
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 348
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 7:37 pm

Сигурно е дека многумина ќе се местат да дојдат на власт по уривањето на марионетската власт. Кој ќе биде тоа ќе видиме. Ако сега имаме премиер црпнат од септичка јама во Муртино се е можно во иднина. Јас повеќе мислам дека се работи за подметнување дека македонскиот народ сака да биде понижен од Грција, НАТО и ЕУ, ама Русија не дозволува.

https://denesen.mk/dali-janko-bachev-e-noviot-trojanski-konj-na-zaev/

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 05, 2018 9:10 pm

Почна да ве фаќа паранојата, и тие што се со вас се против вас. Со таква опозиција Заев ќе владее уште сто години.

PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by IVA on Сре Aвг 08, 2018 11:48 pm

uf trendafile mnogu jaki toa bukvite u potpisot ,se nadevam nekoj od chlenovite ke go sledi tvojot primer i ke si stavi potpis spored voljata i sekako spored sopstvenoto ubeduvanje .

гласај за на референдумот ,само така одиме напред
avatar
IVA

Број на мислења : 271
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот