ZELEN NEUNISTLIV GRAD

Go down

ZELEN NEUNISTLIV GRAD Empty ZELEN NEUNISTLIV GRAD

Пишување by Flora on Пет Aвг 10, 2018 1:22 pm

Архитектонско чудо: Град што ќе биде отпорен на природни катастрофи

На Филипините се гради зелен, неуништлив град чија изградба би требала да трае најмалку триесет години. New Clark City треба да биде град што ќе може да ги поднесе сите природни катастрофи, од поплави до земјотреси и суши.https://kajgana.com/arhitektonsko-chudo-grad-shto-kje-bide-otporen-na-prirodni-katastrofi

Flora

Број на мислења : 296
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

ZELEN NEUNISTLIV GRAD Empty Re: ZELEN NEUNISTLIV GRAD

Пишување by Bosonoga on Пет Aвг 10, 2018 1:55 pm

Lele kolku ubavo mesto. Ke se preselam tamu.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 772
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZELEN NEUNISTLIV GRAD Empty Re: ZELEN NEUNISTLIV GRAD

Пишување by osa on Пет Aвг 10, 2018 2:00 pm

ke imash vreme da "ziveesh"vo nego ...posle 30 godini ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZELEN NEUNISTLIV GRAD Empty Re: ZELEN NEUNISTLIV GRAD

Пишување by Albatros on Пет Aвг 10, 2018 7:28 pm

Ke se vseli vo prvata kuka sto ke ja izgradat, posle neka dograduvaat uste trieset godini.

Albatros

Број на мислења : 407
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ZELEN NEUNISTLIV GRAD Empty Re: ZELEN NEUNISTLIV GRAD

Пишување by delta on Саб Aвг 11, 2018 11:15 am

ke pocrkate tamu od zeswko/.:<,./
delta
delta

Број на мислења : 562
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZELEN NEUNISTLIV GRAD Empty Re: ZELEN NEUNISTLIV GRAD

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот