Zabavni vicevi

Go down

Zabavni vicevi Empty Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пет Aвг 10, 2018 7:47 pm

kakov vic sum procital sea, eve go.

Комшиката и краставиците

-Абре комши што им правиш на доматите што се толку црвени и зрели, кај мене се се уште зелени.
Комшијава се помислил малку и и рекол на комшивката:
-Комшике не знам како да ти кажам, можеби и ке се навредиш, па дури и срам ме фаќа.
Комшиката нестрпливо му рекла:
-Де бре комши не се знаеме од вчера.
И комшијава видел, невидел и и рекол:
-Па вака комшике, кога ке станам од спиење рано на сабајле прво што правам доаѓам во бавчава и се соблекувам гол. И доматите од срам поцрвенуваат. Тоа е тајната комшике.
Комшикава радосна си отишла дома и едвај чекала да се раздени. Наредниот ден комшијава поминува покрај куќата на комшиката и ја гледа комшиката во бавча и и вика:
-Комшике, како доматите зреат, зреат?
А комшиката му рекла:
-Комши доматите стојат у место, ама да видиш краставиците колкави се.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пет Aвг 10, 2018 7:50 pm

Eden za mazite.

Мажите се како плочки. Ако ги наредиш правилно, можеш да газиш по нив со години.


Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пет Aвг 10, 2018 7:51 pm

Ovoj e dobar.

Научниците пресадиле женска клетка во машки мозок. Таа била навикната на вијугите во женскиот мозок, каде сите клетки трчале по ходниците на мозокот, брзале, постојано било гужва… А овде, во машкиот мозок – празни ходници, нема никој, нема гужва, ништо! И клетката си мисли:

– Што ли се случува во машкиот мозок?!

Одеднаш во еден ходник крај неа протрчува една клетка со огромна брзина. Забрзаната клетка ја забележува залутаната клетка, се враќа и ѝ вели:

– Што правиш овде? Сите се долу! Ајде!

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by delta on Пет Aвг 10, 2018 7:53 pm

so vicovi be/.,glej sea?<?pero odi na bajacka i ona mu vika imas dve deca,././pero vika greska si iam tri././.a bajackata ne be ti taka si mislis,../,.?>
delta
delta

Број на мислења : 513
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by delta on Пет Aвг 10, 2018 7:56 pm

i use ovoj,./././najdosadna poza u seks e koa si odozdola./?<a ozgora nema nikoj/.,.
delta
delta

Број на мислења : 513
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by misterija on Саб Aвг 11, 2018 10:04 pm

мамоооо..што е тоа шваљерка?
- Тоа е сине една лошотија шт не чепка во семејниот буџет!

мамоооо, а што е шваљер?
-Тоа е добриот чичко што му помага на тато!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 445
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by misterija on Чет Окт 18, 2018 9:12 pm

на машкиве сите фустани им се исти, само штрафцигерите ги разликуваат!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 445
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Чет Окт 18, 2018 9:51 pm

Тато како настанав јас?
Штркот те донесе сине.
Цар си бе тато, ебиш се живо.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Flora on Пет Ное 23, 2018 12:17 pm

Za mazite.

1. Зошто мажите се женат? – За да не мора повеќе да го вовлекуваат стомакот.

2. Кога мажите би имале менструација, би се фалеле со големината на тампонот кој го користат.

3. Не надевајте се дека можете да промените нешто кај мажите, освен ако сè уште се во пелени.

4. Секогаш одбирајте помлад маж. Иако тие никогаш не растат…

5. Не е вистина дека жените прават будали од мажите. Повеќето мажи се водат според мотото „Направи сам“.

6. Љубовта е слепа, ама бракот е искуство кое ги отвора очите.

7. Запомнете дека да имате смисла за хумор, за него не значи дека треба да кажувате вицеви, туку да се смеете на неговите.

8. Што е заедничко помеѓу веце шолја и годишнина од брак? Обете мажите никогаш не ги погодуваат.

9. Што за мажите е романтично помината вечер? – Секс.

10. Зошто мажите не перат алишта? Затоа што машината за перење не работи на далечински управувач.

11. Кој е единствениот начин да го натераш мажот да го запомни датумот на годишнината од брак? – Ќе се земете на неговиот роденден.

Flora

Број на мислења : 259
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот