Вести од соседството

Страна 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 9:36 am

Поголема од онаа во бившата држава. Twisted Evil

Додека да влеземе во ЕУ. Тогаш повеќе или помалку ќе се вратиме на старо, но ние сме научени да играме како што ни свират. Белград, Брисел, нема голема разлика. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 9:42 am

Не, не... Политичка независност немате. Економска независност - исто. Идентитетот - спорен, язикот, црквата, името - хм... нестабилност, беднотия, перспективи... хм....Вие сте моментално решение на конфликт, кой ке си го найде одговорот кога-тогаш. Но државчето ваше е се' друго, но не независно.Twisted Evil
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 9:48 am

Ние сме трајното решение на проблемот. Инаку ќе се испоколете пак како во балканските и светските војни. Twisted Evil

Ова околу бедата и перспактивите, па ниту останатите околу нас не се ништо подобри. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by reiter on Нед Дек 20, 2015 9:51 am

па тоа е кога имаме неспособни водачи кои во исто време се и вмро-вци економисти демократи националисти што ти не а од другата страна послушници на белград ....македонска салата Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 9:56 am

luхor напиша:Ние сме трајното решение на проблемот. ...
Трайно, трайно, колку трайно? Колку що мушица-винарка. Државчето е на глинен основ дзидано, со глинени нозе. И со бол пропаганда... Twisted Evil
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 9:57 am

Не би рекол. Ќе ја заврши работата додека влеземе во ЕУ. После тоа и онака контролниот центар е во Брисел. Дури и за вас. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:00 am

luхor напиша:... Ќе ја заврши работата додека влеземе во ЕУ....
Кой тоа?
И како ке влезете? Suspect
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:02 am

Како и останатите наоколу. Тоа ќе биде политичка одлука. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:04 am

luхor напиша:Како и останатите наоколу. Тоа ќе биде политичка одлука. Twisted Evil
Политичка одлука се прави кога некому си потребен. И кога ветуваш дека немаш проблем со останатите. Вие тоа како политички? М? Suspect
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:06 am

За мир во куќата. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:08 am

luхor напиша:За мир во куќата. Twisted Evil
Koj be ke ve pusne vo kukjata,koja e nekako sredena, damu pravite "mir"? Suspect
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:10 am

Оние кои не не прашуваат ниту нас ниту вас. Туку си тераат по свое. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:14 am

luхor напиша:Оние кои не не прашуваат ниту нас ниту вас. Туку си тераат по свое. Twisted Evil
Aaaa, za mirotvorci kje si zborvime sea, a?
Ne, jas ke sum protiv vakva odluka! Dodeka ne si go sredite dvorot, nema pushtanje! Twisted Evil
Kje mi vnesuvate kal i tinja vo sredenata kukja!!! Evil or Very Mad
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:15 am

Ајде бе не грижи се. Други ќе средат за нас. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:19 am

luхor напиша:....Други ќе средат за нас. Twisted Evil
Da de. I jas toa ti vikam - preku labava federacija ke ve sredat. Twisted Evil Very Happy
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:22 am

Нема шанса за такво нешто. Немој да го заборавиш Бадинтер. Џабе ли не прогласија за мултиетничка држава. Нема федерации и конфедерации. Ова парче земја ќе биде држава, и без оглед на тоа кој ќе биде мнозинскиот народ, независна. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:28 am

luхor напиша:Нема шанса за такво нешто. Немој да го заборавиш Бадинтер. Џабе ли не прогласија за мултиетничка држава. Нема федерации и конфедерации. Ова парче земја ќе биде држава, и без оглед на тоа кој ќе биде мнозинскиот народ, независна. Twisted Evil
kako be da nema? Eve ke ja prenesam anketata na "Financial Times" od Negi:Koj ke ve sprechi vo samoopredelbata??? Suspect Very Happy
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:32 am

Хммм, да не гласавте и ти и Неги на оваа анкета? Бидејки таа е за онлајн читателите на Financial Times. Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:36 am

Ne, jas lichno ne sum glasal, no rezultatite gi priemam kako dostoverni, nabljuduvajki go razvojot na vasheto malo drzhavche. Very Happy
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:39 am

Не би рекол, во Македонија никој не чита Financial Times. Сите гледаат Шител тв и куртон вести. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:46 am

E, dobro de! Vie isto srpska tv Sitel gledate najmnogu. Toa e odvnatre podgotovka. A nadvor lugjeto isto mora da se podgotveni za Juzhna Srbija. Shto ti e tolku slozheno??? Suspect Very Happy
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:50 am

Тоа што токму тие што гледаат шител, како и оние што се најголеми патриоти кога џебовите им се полни долари и евра и се наоѓаат на најголема дистанца од Македонија се најголемите антички македонци. Понапред би правеле федерација со Хунзите. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 10:53 am

luхor напиша:... се најголемите антички македонци....Twisted Evil
Eh i ti sega! Pa tie svojata antichnost ke mozhat da si ja najdat vo Severna Grcija... Shto tolku ima? Suspect
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин on Нед Дек 20, 2015 10:56 am

Не можат. Покрај античноста си ги бараат и имотите. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik on Нед Дек 20, 2015 11:01 am

luхor напиша:Не можат. Покрај античноста си ги бараат и имотите. Twisted Evil
Eh, ama si naiven! Tie koga si go podadat gazot i imoti, i jachti, i duri ostrovi ke im se snajdat odma!
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот