Demokrati?????

Go down

Demokrati?????

Пишување by OPOZICIONER on Саб Aвг 11, 2018 6:24 pm

Nova partija formirale nekoi anonimusi. Aj se kladime deka za nekoj den ke pocnat da bleat "bojkotiram".

https://fokus.mk/jorgo-ognenovski-izbran-za-pretsedatel-na-partijata-demokrati/
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 348
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил on Саб Aвг 11, 2018 7:49 pm

Нормално е будалаштината на квислиншката влада што сака сега на стари години да ме убедува дека сум се родил како Бугарин, а трба да умрам како граѓанин на северна Македонија да се обидат да има многу противници. Не знаеме утре дали оваа партија ќе биде голема или мала. Тоа зависи од тоа како ќе се однесува на референдумот. Нормално е дека има повеќе шанси за успех ако се залага за бојкот. За излез на референдумот до сега се изјаснети 100% од партиите на Албанците и Ромите и партијата на црпнатиот од септичка јама во Муртино.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 12, 2018 10:28 am

Да не нешто си погрешил? Затоа што ако од овие ванаби дпмне некогаш биде голема партија тогаш е сигурно дека го одвлекле членството на дпмне што значи дека твојата матична партија во тој момент ќе биде непостоечка.

PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил on Пон Aвг 13, 2018 9:41 pm

По сите анкети рејтингот на ВМРО расте, а на СДСМ се намалува. Можеби ако на есен комарците умрат од загадениот воздух рејтингот на власта и да се покачи.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 13, 2018 9:49 pm

Да, во просекот на статистичка грешка, и СДСМ сепак води. Што значи дека засега нема опасност дпмне да го победи СДСМ.

PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил on Вто Aвг 14, 2018 11:55 am

Да бидам искрен и јас би сакал СДСМ да престане со глупостите што ги прави, барем со тие големите, и да не чекаме нови избори за да престане влошувањето на нашиот живот кое почна од моментот кога меѓународната банда реши наместо да ја потисне Грција да го почитува меѓународното право да инсталира власт во Македонија што ќе го продаде сето тоа за што Македонците со векови и под различни ропства успеале да го сочуваат.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC on Вто Aвг 14, 2018 12:32 pm

Влошувањето на животот започна во 2006 со доаѓањето на вашиот пастирт на власт. Сега сме сведоци на силни напори за подобрување на истиот.

PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил on Вто Aвг 14, 2018 8:39 pm

Кога пишувам за влошување не гледам во историјата, која нели вие им ја оставате на Бугарите и Грците, туку споредувам со блиското минато, период во кој имаме пораст на БДП од смешни 0,1%, односно пораст помал од инфлацијата во истиот период. За разлика од периодот што го спомнуваш кога бевме во врвот на Европа по пораст на БДП, пред Заев да почне да ја руши државата со куртонската револуција.

_________________
Негација на негативното.
#БОЈКОТИРАМ

трендафил

Број на мислења : 2908
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC on Вто Aвг 14, 2018 9:00 pm

Според лагите на куририте и шителите беше така. Во реалноста 500К млади избегаа од вашиот терор, а народот немаше леб да јаде. После 11 годишно уништување на економијата, задолжување и рекетирање на фирмите од твоето дпмне и она што сега се постигнува е врвен резултат.

PRVOBOREC

Број на мислења : 258
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Demokrati?????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот