БОМБАТА

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Чет Фед 12, 2015 8:50 pm

Ne mozam da se ottrgnam od vpecatokot, deka sepak se vodat tajni pregovori...Pod pokrovitelstvo na strancite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Фед 12, 2015 8:58 pm

More u k...c so strancite! Gi podrzuvaat hohstaplerine na vlast vekje 9 godini a sega treba da gi sredat rabotive vo interes na makedonskiot narod! IC ne se za veruvanje i sorabotka.....stapot i marsh! Pregovori moze samo okolu nacinot na transport do Idriz beg - plavo ili zolto kombe!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Чет Фед 12, 2015 9:05 pm

Se soglasuvam so tebe...No ako navistina Zaev ima vo racete prisluskuvani razgovori na diplomat i EU komesari...Strancite ke vrsat pritisok za da ne izlezat nivnite sranja na videlina...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Фед 12, 2015 9:13 pm

Uste poubavo: za promena neka go oladat malku gujo, ako ne sakaat da im se vidat serkite!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Чет Фед 12, 2015 9:32 pm

Teo напиша:Зоран Заев во 24 Анализа (11.02.2015)
najdobroto i najiskrenoto intervju ...koj i da mu e vo momentot sovetnik  ili se poveke sovetnici ,mora da kazam deka e dobar sparing partner na sovenikot na vlasta ,samo napred i gazi so cvrsti chekori .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Чет Фед 12, 2015 10:51 pm

одлично ја води тактиката Заев.Потребно е мали паузи пред објавување на други бомби.Потребно е разбудување на сите од првата бомба што ја објави Заев колку да се потсетиме дали и колку функционираат институциите во Македонија и како функционирала до сега тајната македонска служба како и кој ги контролира нив односно под чиј надзор се нашите служби.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Чет Фед 12, 2015 11:02 pm

koi opoziciski partii zastanaa na strana na vistinata ?ne sum dovolno informirana ?
neli imaa sostanoci dali ke mu dadat poddrshka ili ne ! pa ishodot go znam ,deka mu dale poddrshka ,no za zal neznam koi politichki subjekti go napravile toa ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Чет Фед 12, 2015 11:16 pm

нсдп...но за мене во подркшата ми е важен Пивоваров,Трајанов...дадоа одлично размислување.Денес на телмаТВ беше и Кекеновски со исти ставови,Биљали.. многу други кои размислуваат во духот на демократијата и државата даваат подршка за Заев.Се надевам дека Груевски барем еднаш ќе собере храброст за овие 9-години владеење да се соочи на ТВ-дебата со Заев,Љубчо,МПЦ,ИВЗ....и даде логично објаснение зошто ги прислушувал.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Чет Фед 12, 2015 11:52 pm

Заев: Ако нема удари под појас, снимките ќе ги објавуваме во наредните 30 до 45 дена напиша:


Причината за овие рокови е едноставна – јавноста ова мора да го дознае за да не дозволиме вакво зло повтнорно да ни се случи. Ако нема удари под појас од политичкиот противник, рокот е тој, а ако има, тогаш може да се случи сè да се струполи за еден ден. Со објавувањето на доказите, Груевски едноставно ќе мора да си замине. Груевски треба да престане да ја мачи Македонија, не е крај на светот, треба овој процес да го остави да се развива по нормалниот пат“, изјави Заев. напиша:


http://www.mkd.mk/makedonija/partii/zaev-ako-nema-udari-pod-pojas-snimkite-kje-gi-objavuvame-vo-narednite-30-do-45

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Фед 13, 2015 6:49 am

Dobar je, dobar! Sega za sega ostava vpecatok na samouverenost i promislenost. Izgleda lekciite sto gi dobija vo minatovo vrodija so plod. Najverojatno imaat 100% nepogresliva i nepobedliva taktika. Ova sto sega drugava strana se koprca samo povekje zaglibuva u kalta!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Фед 13, 2015 7:07 pm

Bombata pochna da see strav i pomgju stranskite diplomati...Kako shto mi mi se chini, nema smbasador ili delegacija, koi ne se sretnaa so Zaev i Shekerinska...Shto li gi machi niv...Primale li mito od grujo za da ja podrzhuvaat, ili barem da zamizhat pred diktaturata??? Ili neshto drugo e vo prashanje??? Mozhebi delovi od privatniot zhivot??? Shto i da e Zaev mora toa da go iznese pred makedonskata javnost...

Заев и Шекеринска со шведскиот амбасадор: Девет години грубо се прекршува Уставот

БОМБАТА - Page 6 Z.Zaev,%20sredba

http://plusinfo.mk/vest/14858/zaev-i-shekerinska-so-shvedskiot-ambasador-devet-godini-grubo-se-prekrshuva-ustavot

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пет Фед 13, 2015 8:47 pm

Топ тема од Телма Тв...емисија во која гостува и Владимир Пивоваров професор и екс разузнувач..Ако не сте ја гледале погледнете ја ....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Фед 13, 2015 8:54 pm

Sega vo Telma e Lupevska??? Ja shutnaa vlastodrshcite??? I sega mozhebi ochekuva da zaboravime kako go predade Velija???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Фед 13, 2015 9:09 pm

Eve gi pak...Shto li tolku strashno se krie vo bombata??? Do vchera se pravea ludi...Davaa preporaki vo korist na rezhimot...Interesno...

СРЕДБА НА РАКОВОДСТВОТО НА ЗАЕВ СО ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГЕРМАНСКИОТ БУНДЕСТАГ

БОМБАТА - Page 6 DE277B974D0A7D498F46AACDFCF18DB6

http://www.utrinski.mk/?ItemID=64AA3E3F235564479ACA5F91AEE7D481

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Пет Фед 13, 2015 11:11 pm

ne mi se veruva ,vo  TV 24 vesti vo emisijata 24 analiza gosti za debata 
Branko Janevski i Ivon  Velichkovski .....
zamislete ovoj kopukov izlegol da go brani BOSS ...pa dali e ova vozmozno ...
i na takov mu davate vlast ? plus doaga na vlast so ovie crepovi shto nemaat pojma od zivot ,i sega toj ke mi kazuva kolku mi e ubavo ,a jas od shto sum "glupa "
nikako da primetam .....
more patrioti ovoj li bre ke ve vadi od kalta ....auuu....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Саб Фед 14, 2015 12:03 am

ТИК ТАК ТИК ТАК..се ближе понеделник..ТИК ТАК...некој немирно спие Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Саб Фед 14, 2015 9:11 am

Богоевски: После падот на Груевски со прислушкувањето, имам и јас што да објавам напиша:


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Саб Фед 14, 2015 9:46 am


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Фед 14, 2015 9:59 am

Reiter gi sledev i Bogoevski i hrvatska NovaTV i red drugi domasni i stranski prilozi, zaklucok e GOTOVO E so dpbne!
Ostranuva samo da vidime kakov ke bide krajot?! Dali so krv do kolenici kako sto najavuva caci i sarma (po nalog na veliki brat i vo funkcija na plus zaqplasuvanje - vo smisla: neka ostanat ovie samo krv da nema) ili so masovna hajka brkanici so bezbol palki, francuski klucovi, katran i perduvi, masinki za bricenje do gola koza i slicni a mnogu pati do sega videni metodi. Ne sum bas zastapnik za metodot na Nikolae Gruoshesku, ama toplo im go preporacuvam!

p.s. Shto mislese Bogoevski so onoj del za Ljubco: kontrolirana tepacka!...??? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Саб Фед 14, 2015 11:04 am

Igraat na kartata na "makedoncheto"...I kuburot...Neuspeshno vo ovoj sluchaj...Katranot i perduvite ne im ginat...A veruvam deka vo Idrizovo shishanjeto do gola kozha e trend...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Саб Фед 14, 2015 4:45 pm

Ushte propisno ne eksplodirala...bombata napravi pustosh...vo tender koalicijata...Alji sakal da bide partner na SDSM vo sobranie...E, pa ne moze...Ako dosega mu beshe ubavo da bide partner na dpmne vo tender koalicijata...sega neka bide junak...I neka prodolzhi da im bide partner vo idrizovo koalicija...

Ахмети: СДСМ да се врати во Собрание, ДУИ ќе им биде партнер

http://plusinfo.mk/vest/14922/ahmeti-sdsm-da-se-vrati-vo-sobranie-dui-kje-im-bide-partner

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by haskov on Нед Фед 15, 2015 3:56 am

Teo напиша:Igraat na kartata na "makedoncheto"...I kuburot...Neuspeshno vo ovoj sluchaj...Katranot i perduvite ne im ginat...A veruvam deka vo Idrizovo shishanjeto do gola kozha e trend...
О море глуп, сакаш премиер да ти биде некој кој гзот го продал на странска служба?
Ебави продадените души!
Утре бе тој со се гаќи ќе не продаде сите без око да му трепне, ебаве шлакнатите, до толку ли ниско паднавте, туку што ви се чудам, комуњарска работа, се кодош до кодош за два гроша.
А бе изроди и децата дома ќе си ги продадете за фотељче, ебаве скапаниците!

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 15, 2015 7:22 am

Vo koj ocaj se zapadnati dupeglavcive, prosto ne mi se verue!
Pred nekoja vecer na televizija go stavile onoj senilnion imbecil Janevski, ovdeka ni pustaat amptirani u glava so vgradena pogresna i zastarena VHS-LENTA ! Beda, ocaj i jad!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 15, 2015 2:46 pm

Sta je bre mishevi? i ovoa ne se bombi?...petardive nesto porasnaa?!?!?
Uste ke cekate na atomskata, pa da vi se razjasnat rabotive???
Eh mishevi, karakamishevi i ugoeni jorkshiri.....tik,tak,tik,tak...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 15, 2015 3:16 pm

Sta je bre mishevi? Prejeli ste se mishomora?
Ili zalite za partizanskite filmovi na Shitel, Kanalizacija 5 i alvaTV, koj vekje nema da se davaat???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот