БОМБАТА

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 10:02 pm

СДСМ со 12 „бомби“ низ Македонија, првите во Охрид и во Штип

БОМБАТА - Page 36 Bomba-pixa

– Од морето криминални активности и изборни малверзации и манипулации на ВМРО -ДПМНЕ во Охрид и во Штип, локалните лидери на СДСМ во овие два града ќе имаат можност да одберат што ќе презентираат пред јавноста – вели висок член на оваа опозициска партија.

Следната седмица, пак, според најавите, „бомби“ ќе одекнат и во Велес и во Тетово.

Како што велат од СДСМ, по презентацијата на „бомбите“ во 12 поголеми градови во земјава, „бомби“ ќе има и во помалите градови, за што дополнително ќе се прави агенда.

Мета

http://sky.mk/makedonija/434569-sdsm-so-12-bombi-niz-makedonija-prvite-vo-ohrid-i-vo-shtip

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:25 pm

А бившите комуняри колку беа добри и државата како богатееше кога беа на власт Smile Лугето памтат и понеже се продажници ке се продадат за парчето леп од неслободната и корумпирана власт. Оти на сдсм-влста исто беше корумпирана и неслободна ама немаше и леб Smile))))))

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 14, 2015 10:28 pm

Firi pak si jal kjutek od decata u maalo?!
Kazi, slobodno ne se srami...imame razbiranje.....ubav toj na majka!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:30 pm

Яс предвидувам следното. Груйо ке падне, Заев ке се насере убаво за година, година и нешто и после Груйо ке се врати Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Апр 15, 2015 6:45 am

Greshka si: Grujo ke padne, Zaev ke ja naredi rabotata za godina -godina i neshto i poslem Branko ke se vrati!!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 8:18 am

Hamad bim Khalifa напиша:Greshka si: Grujo ke padne, Zaev ke ja naredi rabotata za godina -godina i neshto i poslem Branko ke se vrati!!! Twisted Evil
Хаха, илузии, комунярите немат идеи бедни се па ке сакат да се нахранат со благините на власта. И нема да се задржат на власт SmileБранко кюти како глувецSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 10:54 am

Airlija neka e...

Утре „бомби“ во Охрид
Објавеново 09:11 15 април 2015

БОМБАТА - Page 36 Bomba%2021

Во Охрид утре претседателот на Општинската организација (ОО) на СДСМ - Охрид, Томислав Тунтев, ќе ги обелодени најновата група снимки од прислушкувани разговори.

Со почеток во 14 часот во хотелот Ривиера во Охрид ќе бидат обелоденети најновите „бомби“, односно 21-то продолжение, а потоа со почеток во 18.30 часот на плоштадот Крушевска Република ќе почне Маршот на вистината, кој ќе заврши на градскиот плоштад, каде ќе говори и претседателот на СДСМ, Зоран Заев.
http://plusinfo.mk/vest/22136/utre-bombi-vo-ohrid

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 11:31 am

Eve shto go cheka pastirot...

Од кризата во Македонија нема назад

Синиша Јаков Марушиќ Балкан инсајт

Опциите за спас на Груевски се стеснуваат. Тој веројатно ќе мора да бира помеѓу тежок и, за него и за државата, драматичен пад или доброволно повлекување.


http://prizma.birn.eu.com/%D0%BC%D0%BA/%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8/%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%B4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 12:53 pmДојчландфунк: Груевски нема намера да ја напушти власта напиша:

Веќе со недели опозицијата во Македонија презентира аудио снимки од телефонски разговори на власта, пишува Дојчландфунк во репортажата од земјата. „Се работи за изборни измами и корупција во голем стил. Но ниту барањата за оставки, ниту притисокот однадвор досега не донесоа промена на курсот: премиерот Груевски едноставно си ја преседува владината криза“. „Нова нелегална аудио снимка од телефонски разговор- ткн. бомба. Македонскиот премиер Никола Груевски и неговиот министер за транспорт се жалат што не успеале навреме да изманипулираат избори. Изборни фалсификати, избор на судии од рака, притисоци- 15 вакви прислушкувани разговори на премиерот Груевски и неговите најблиски соработници објавија македонските социјалдемократи во изминатите недели. Владата врши масовни злоупотреби, тврди опозиционерот Зоран Заев. 'Тие ги контролираат медиумите', вели Заев во разговор за АРД (првиот канал на германската државна телевизија, н.з.). 'Тие ги контролираат судството и обвинителството. Ги затвораат оние кои мислат поинаку. Земале мито од 25 милиони евра за изградба на автопат. Вршат преквалификација на земјиште за да можат да си го купуваат за себе. Притоа ги фалсификувале и изборите. Издавале лажни лични карти. Гласањето и бројките биле манипулирани. Тоа ги опфаќа последните три изборни циклуси'. ... Премиерот Груевски ги отфрла обвинувањата. Тој себеси се гледа како жртва на заговор во кој опозицијата планирала државен удар. 'Институциите ќе расчистат дали имало злоупотреби или не. Веќе постои едно признание дека тоа било правено во соработка со странски тајни служби за пари', тврди Груевски. Неговиот ривал Зоран Заев беше пет часа испитуван од државното обвинителство. Тој издал државни тајни со тоа што го обвинил шефот на тајната служба дека примил мито од Израелците. На Заев му е одземен пасошот, и не смее да ја напушта земјата. Му се заканува до десет години затвор. Политичката клима во некогашната земја за пример е уништена, вели политичкиот аналитичар Суад Мисини во интервју за АРД. 'Во последните години бевме сведоци дека едните беа на власт, а другите во опозиција. И тие само си ги менуваа улогите. Но сега состојбата е покомплицирана. Во последните 4-5 години институциите беа целосно присвоени. Тоа до темел ја потресе правната држава. Основните човекови права на граѓаните се во голема мерка нарушени'. Една од причините за тоа е што Македонија веќе десет години е во чекалната на ЕУ, вели аналитичарот. ... Опозицискиот политичар Заев го нуди следниот план за излез од кризата: 'Кризата мора да се решава чекор по чекор. Мора да се избере преодна влада која ќе подготви нови избори. Македонските гласачи ќе и стават крај на оваа политичка криза'. Но премиерот Груевски воопшто и не помислува да се повлече од власт. Тој ги игнорира барањата за оставка на социјалдемократите, кои веќе една година го бојкотираат парламентот. Досега го издржа и притисокот однадвор“, пишува Дојчландфунк (Германското државно радио) во репортажата од Македонија. напиша:
http://www.dw.de/%D0%B4%D0%BE%D1%98%D1%87%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0/a-18384710?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 1:28 pm

Груевски ке распише избори и ке падне со малко. Потоа комунярите ке засерат работата за година и нешто и Груйо пак ке дойде на власт. Колко поеке се сецка и не разпишува избори со толко поеке ке ги изгуби. Ама до месец два ке си оди. Балонот му е пукнат.Заев ке мора да се союзи со албанска партия за да направи влада. со Мендух нешто се изебаа помегю себе остава Али. Пак компромиси така и да сака нешто нема да може баш да го направи. со два збора мизерия. Кой може да бега да бега докле е време.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Апр 15, 2015 4:19 pm

Grujo ne ke moze da se vrati na vlast minimum 40 godini - dodeka ne si go odlezi -zmijski otok, prespansko!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 5:18 pm

Kalifu da chastish...Eve dobri vesti...

Доаѓа претходницата на дипломатските булдожери

БОМБАТА - Page 36 Bulldozer_enemy_animation_by_bombkirby-d4xkwd7

По завршувањето на втората рунда преговори во Брисел, помеѓу делегации на ВМРО-ДПМНЕ, која најверојатно ќе заврши без суштинско поместување од почетните опозиции, ќе уследи жесток дипломатски притисок врз двете страни за надминување на политичката криза во Македонија.

Дипломати од понизок ранг деновиве засилено брифираат локални политичари и новинари дека во текот на оваа и во следната недела, владата на Никола Груевски ќе биде соочена со директен предлог, чии носители ќе бидат Американците, дознава Плусинфо. Предлогот најверојатно ќе содржи барање за оставки на компромитираните државни функционери, формирање преодна влада со широка политичка основа, затворање на отворените кривични случаи со општа амнестија и прекин на кампањата на објавување аудио-снимки од илегалните прислушувања на илјадници граѓани.

Овие шпекулации се поклопуваат со најавеното интензивирање на „детонациите“ на „бомбите“ Бихаќка, но и во градовите на Македонија, пред можниот „прекин на огнот“, како дел од евентуалниот политички договор. Од друга страна, како што јави Дојче Веле, се очекува шефовите на дипломатиите на ЕУ идната недела да донесат заклучок за Македонија, со кој ќе изразат загриженост за политичката криза која станува се подлабока.

В четврток во Македонија ќе допатува Хојт Ји, американскиот заменик-помошник државен секретар за европски прашања, кој во Скопје ќе престојува два дена. Според наши извори, американскиот дипломат ќе води суштински разговори со премиерот Никола Груевски, со министерот за надворешни работи Никола Попоски и со лидерите на партиите. Во него во Скопје се очекува да допатува и амбасадорот на САД во ОБСЕ во Виена, Даниел Баер, кој се смета за еден од жестоките критичари на власта.

Посматрачите оценуваат дека американските дипломати се претходница на „булдожерите“, кои би се појавиле во Македонија во завршната операција на мирно транзитирање на режимот од жестока автократија во консензуална демократија. Кон оваа опција ќе се приклучи и ДУИ и со тоа ќе се изврши одлучен притисок врз режимот на Груевски.

Но, се уште е неизвесно дали Груевски ќе се согласи на мирна транзиција и дали ќе се откаже од намерата да го фрли лидерот на опозицијата Зоран Заев зад решетки и на таков начин да ја оконча кризата. Според извори на Плусинфо, на Бихаќка се анализираат и се разигруваат сите сценарија. Иако во овој момент предност му са дава на преговарачкиот процес, СДСМ е одлучен во намерата да го принуди режимот на Груевски да отстапи.

http://plusinfo.mk/vest/22189/doagja-prethodnicata-na-diplomatskite-buldozeri

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Сре Апр 15, 2015 5:24 pm

Каде е Генералот ,го снема?

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 5:27 pm

Tmoro, ovde se raboti za teshkashi...kje se pregovara samo so dpmne i SDSM...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Сре Апр 15, 2015 5:53 pm

Teo напиша:Tmoro, ovde se raboti za teshkashi...kje se pregovara samo so dpmne i SDSM...

Џабе се преговарат со екипата од ПАСТИРОТ ,треба здружување со Јово,Амстердамската тројка ,Генералот и рушење ,со преговори со Пастирот само му се продолжуват НЕЛЕГАЛНИОТ мандат,тој е невиден манипулант.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Сре Апр 15, 2015 6:55 pm

http://ohridsky.com/?p=58635

хаха амнестија

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 8:22 pm

Teo напиша:Kalifu da chastish...Eve dobri vesti...

Доаѓа претходницата на дипломатските булдожери

БОМБАТА - Page 36 Bulldozer_enemy_animation_by_bombkirby-d4xkwd7

По завршувањето на втората рунда преговори во Брисел, помеѓу делегации на ВМРО-ДПМНЕ, која најверојатно ќе заврши без суштинско поместување од почетните опозиции, ќе уследи жесток дипломатски притисок врз двете страни за надминување на политичката криза во Македонија.

Дипломати од понизок ранг деновиве засилено брифираат локални политичари и новинари дека во текот на оваа и во следната недела, владата на Никола Груевски ќе биде соочена со директен предлог, чии носители ќе бидат Американците, дознава Плусинфо. Предлогот најверојатно ќе содржи барање за оставки на компромитираните државни функционери, формирање преодна влада со широка политичка основа, затворање на отворените кривични случаи со општа амнестија и прекин на кампањата на објавување аудио-снимки од илегалните прислушувања на илјадници граѓани.

Овие шпекулации се поклопуваат со најавеното интензивирање на „детонациите“ на „бомбите“ Бихаќка, но и во градовите на Македонија, пред можниот „прекин на огнот“, како дел од евентуалниот политички договор. Од друга страна, како што јави Дојче Веле, се очекува шефовите на дипломатиите на ЕУ идната недела да донесат заклучок за Македонија, со кој ќе изразат загриженост за политичката криза која станува се подлабока.

В четврток во Македонија ќе допатува Хојт Ји, американскиот заменик-помошник државен секретар за европски прашања, кој во Скопје ќе престојува два дена. Според наши извори, американскиот дипломат ќе води суштински разговори со премиерот Никола Груевски, со министерот за надворешни работи Никола Попоски и со лидерите на партиите. Во него во Скопје се очекува да допатува и амбасадорот на САД во ОБСЕ во Виена, Даниел Баер, кој се смета за еден од жестоките критичари на власта.

Посматрачите оценуваат дека американските дипломати се претходница на „булдожерите“, кои би се појавиле во Македонија во завршната операција на мирно транзитирање на режимот од жестока автократија во консензуална демократија. Кон оваа опција ќе се приклучи и ДУИ и со тоа ќе се изврши одлучен притисок врз режимот на Груевски.

Но, се уште е неизвесно дали Груевски ќе се согласи на мирна транзиција и дали ќе се откаже од намерата да го фрли лидерот на опозицијата Зоран Заев зад решетки и на таков начин да ја оконча кризата. Според извори на Плусинфо, на Бихаќка се анализираат и се разигруваат сите сценарија. Иако во овој момент предност му са дава на преговарачкиот процес, СДСМ е одлучен во намерата да го принуди режимот на Груевски да отстапи.

http://plusinfo.mk/vest/22189/doagja-prethodnicata-na-diplomatskite-buldozeri

Абе айде стига со тие амнистии,преди беа амнестирани терористите од УЧК,сега да бидат амнестирани криминалците од ДПМНЕ!Кой што е направил-суд и во Идризово!А во САД и ЕУ нека се амнестират колку си сакаат.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 8:24 pm

tmoro напиша:
Teo напиша:Tmoro, ovde se raboti za teshkashi...kje se pregovara samo so dpmne i SDSM...

Џабе се преговарат со екипата од ПАСТИРОТ ,треба здружување со Јово,Амстердамската тројка ,Генералот и рушење ,со преговори со Пастирот само му се продолжуват НЕЛЕГАЛНИОТ мандат,тој е невиден манипулант.

Треба да се дигне народот и со масовни протести да я урнат таа влада.Се друго е продаванье муда за бубрези.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 8:24 pm

Bravo bre Aco...Potpolno se soglasuvam so tebe...Sekoj treba da plati za toa shto go pravel...

PS. I za ova so narodot si vo pravo...Ako nie ne si pomogneme, se e zaludno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 8:29 pm

Teo напиша:Bravo bre Aco...Potpolno se soglasuvam so tebe...Sekoj treba da plati za toa shto go pravel...

Се разбира.А вие не чекайте некой од надвор да ви сврши работата,нели знаеш-козата на комшията само се молзи,не се храни Wink
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Апр 15, 2015 9:10 pm

Teo samo sto pristignav od edna interesna sredba! Beshe interesna zosto povekjeminata bea "dovcerasni" zagoreni podrzuvaci na grujo! Prosto beshe zacuduvacko kritiziranjeto na se i seshto vo drzavava: od rabotenje na administracija, klativratenje, skolstvo, zdravstvo, sudstvo, sindikati, inspekcii, izvrshiteli.......do ....nema kraj!
E sega okolu buldozerot pogore! Ti se obrakjam pvenstveno tebe zosto imavne identicni gledista okolu cekorite koj gi prevzemaat nadvoreshnite diplomati. Da ne gi brkam postovite ama pishavne nesto vo stil : deka prvo se nastapuva vo svileni rakavici, pa posle pocnuvaat so siminjanje rakavicite i fakjanje za shija za vo krajna faza da preminat pak so navlekuvanje rakavici - bokserski! E sega ako nashiov "bokser" misli deka e tuka na svoj teren - neka mu e so srekja!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 11:29 pm

E pa kalifu, kako shto gledash sme bile vo pravo...Terenot se podgotvuva, buldozherite se spremni...Nabrgu kje zapochne poslednata faza od padot na familijata... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Чет Апр 16, 2015 12:17 am

Во 14 часот во Охрид нова „бомба“ на СДСМ, во 18:30 Марш на вистината

БОМБАТА - Page 36 Bomba%20ohrid

Денеска (четврток) во 14 часот од Охрид ќе одекне новата „бомба“ на СДСМ, во рамките на проектот „Вистината за Македонија“. Прес-конференцијата ќе се одржи во 14 часот во хотелот „Ривиера“, а на неа ќе се обрати претседателот на ОО на СДСМ Охрид, Томислав Тунтев.

Во 18:30 часот ќе се одржи Марш на вистината. Маршот ќе почне на плоштадот Крушевска република, кај чинарот. а ќе заврши на градскиот плоштад, со обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

http://plusinfo.mk/vest/22253/vo-14-casot-vo-ohrid-nova-bomba-na-sdsm-vo-18-30-marsh-na-vistinata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:19 am

Тоа па Томислав сигурно е крстен на дедо си ТомеSmile Инаку ке има ли бомба како Груйо продал името?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Чет Апр 16, 2015 6:29 pm

Бомба број 21...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 36 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот