AMAN

Go down

AMAN Empty AMAN

Пишување by Bosonoga on Пет Aвг 17, 2018 11:10 am

Aman do cikloni, te silvija, te florijan, sega glorija dosla a be dosta veke.

https://press24.mk/ciklon-glorija-nad-makedonija-meteorolozite-soopshtija-shto-ne-cheka-vikendov
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 689
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by Albatros on Пет Aвг 17, 2018 11:39 am

Letovo nikako ne ni se pogodi.

Albatros

Број на мислења : 335
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by EVITA on Пет Aвг 17, 2018 12:03 pm

Ko englezite ke si nosime cadori sekade so nas.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 239
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by osa on Саб Aвг 18, 2018 2:43 am

aj dozdot itakaitaka ,ama grmenjeto ....dusha nemam od nego....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14499
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by Albatros on Саб Aвг 18, 2018 10:18 am

Kaj ohrigjani vcera bilo gusto.

Охридскиот регионот погоден од невреме
Невреме проследено со електрични празнења, врнежи од град, дожд и ветер попладнево го зафати Охридскиот реон.

За кус период наврна големо количество дожд. Атмосферската вода ги преполни шахтите во градот кои се прелеваа на улиците и тротоарите кои беа под вода.

Во пониските делови од градот поплавени се домови, а предизвикана е и материјална штета. Во невремето искршени се повеќе дрвја, а на терен се екипи на јавното комунално претпријатие кои го расчистуваат просторот.

Невремето траеше околу еден час, а по престанокот на врнежите водата започна да се повлекува од улиците.

https://telma.com.mk/ohridskiot-regionot-pogoden-od-nevreme/

Albatros

Број на мислења : 335
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by Dino on Саб Aвг 18, 2018 10:56 am

Sea poso dojde zivotot ke gi obesstetite graganite ili bog neka im pomaga?

Dino

Број на мислења : 376
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by Nebula on Пет Aвг 24, 2018 9:58 am

Graganite sekogas go izvlekuvale pokratkiot kraj so nekakvi simbolicni sumi, ama ne mi bese toa muabetot. Najlosoto leto sto nekogas bilo a meteorolozite ne davaat nadez za podobro.

Денеска сончево и топло, од недела поројни врнежи од дожд

https://denar.mk/187442/ekonomija/deneska-soncevo-i-toplo-od-nedela-porojni-vrnezi-od-dozd

Nebula

Број на мислења : 402
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by osa on Пет Aвг 24, 2018 10:15 am

Eh bash ova mi trebashe da znam kakva e prognozata za slednite denovi ....se soglasuvam ova leto navistina najlosha klima ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14499
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by luxor on Пет Aвг 24, 2018 10:59 am

А бе ти не си на плажа? AMAN Happy0035
luxor
luxor

Број на мислења : 4532
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMAN Empty Re: AMAN

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот