Контра бомба

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Контра бомба

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 8:05 pm

Realisti...Koi se obiduvaat da go osvestat narodot...I da go ubedat da go koristi svoeto pravo na sopstvenik na drzavata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 8:23 pm

Teo напиша:Realisti...
Хм...
Добро, Тео. А що мислиш? Како можете да направите нещо?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 8:27 pm

Najverojatno ke uspeeme barem kaj mladite da ja razvieme svesta za potrebata od kontrola na narodot nad vlasta...Potrebata od kriticka opservacija kon site predlozi, zakoni i akcii na bilo koja vlast...Da go vgradime cuvstvoto na odgovornost...Cuvstvo deka sekoj od nas e odgovoren za drzavata, a ne da ja prepustime na onie koi sme gi izbrale da upravuvaat na odredeno vreme...Da vsadime cuvstvo na odgovornost kon narednite generacii koi doagaat...I toa kakvo opstestvo ke im ostavime...Ova samo nakratko...Se nadevam deka sum jasen...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 8:35 pm

Teo напиша:Najverojatno ke uspeeme barem kaj mladite da ja razvieme svesta za potrebata od kontrola na narodot nad vlasta...Potrebata od kriticka opservacija kon site predlozi, zakoni i akcii na bilo koja vlast...Da go vgradime cuvstvoto na odgovornost...Cuvstvo deka sekoj od nas e odgovoren za drzavata, a ne da ja prepustime na onie koi sme gi izbrale da upravuvaat na odredeno vreme...Da vsadime cuvstvo na odgovornost kon narednite generacii koi doagaat...I toa kakvo opstestvo ke im ostavime...Ova samo nakratko...Se nadevam deka sum jasen...
Ясен си, друже. Те разбрав, но дури и на Мойсей му требале 40 години во пустинята. Зар ке можете да се пречистите побрже?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 8:41 pm

Znam deka ke odi bavno...No nekoi rezultati veke ima...Studentite se krenaa...I za sebe i za idnite generacii...Zatoa Grujo placese deka ne moze da razbere zosto studentite protestiraat koga zakonot ne gi zafaka niv...Toa treba da se neguva...Ne samo stitenje na sopstvenite interesi, tuku i na generaciite koi doagaat...Ete toa me ohrabruva deka sme na vistinski pat...Ke bide tesko i bavno, no ako uspeeme, toa ke bide najgolemoto bogatstvo koe ke im go ostavime na narednite generacii...Cuvstvo za odgovornost...Kon narodot i drzavata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by osa on Саб Мај 09, 2015 5:05 pm

ne mi se veruva deka i ova moram da go gledam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by osa on Саб Мај 09, 2015 5:08 pm

ЈСП и новинари протестираа пред СДСМ Печати Претседателот на МАН Слаѓана Димишкова 08.05.2015 Во знак на протест неколку автобуси од Јавното сообраќајно претпријатие се паркираа пред централното седиште на СДСМ. Од ЈСП соопштија дека се одлучиле на ваков протест поради тоа што поддржувачи на СДСМ им ги демолирале автобусите. Во меѓувреме пред СДСМ група новинари протестираа за да изразат револт поради насилството врз нив на протестите, кои како што соопштија биле иницирани од прес-конференциите на лидерот на партија Зоран Заев. Претседателот на МАН Слаѓана Димишкова изјави дека нападите врз новинарите се недозволиви и доколку се продолжи и понатаму да се протестира и да се практиткува политика на закани и насилство, како што вели, од страна на СДСМ, треба да се замислат и да стопираат со тоа.[/img]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by osa on Пон Мај 11, 2015 11:24 pm

ima li kontra protesti za na 17 maj ,da znam ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мај 11, 2015 11:27 pm

Ke ima! I nemoj da te fakja grlo, nastinki i slicno, do togash! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by osa on Пон Мај 11, 2015 11:29 pm

zdravje boze planiram da se opravam do togash ,se nadevam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 12:00 am

ajde i na 18 ke ima kontra protest ....ne se arni ich ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 12:01 am

ubavo im vika SHilegov na fejzbuk :dojdete ve chekame !!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Контра бомба

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот