FUDBALSKI BIZNIS

Go down

FUDBALSKI BIZNIS Empty FUDBALSKI BIZNIS

Пишување by Flora on Нед Aвг 19, 2018 1:00 pm

Vo Turcija za nekoi klubovi kozite vredat poveke od fudbalerite.

Турски фудбалски клуб продаде фудбалери и купи кози

Клуб од ниските турски лиги продаде 18 играчи од младинската екипа, за да може да купи десет кози.

Од продажбата на фудбалерите, клубот Гулспор заработил 2.500 долари и ги инвестирал во десет кози. Тие се надеваат дека ќе заработуваат пари од продажба на козјо млеко.

„Ќе имаме повеќе приходи. Работевме во интерес на тимот, а исто така, придонесовме во економскиот развој на државата” – кажа првиот човек на овој клуб, Кенан Бујуклеблеб.

https://www.slobodenpecat.mk/magazin/turski-fudbalski-klub-prodade-fudbaleri-kupi-kozi/

Flora

Број на мислења : 254
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

FUDBALSKI BIZNIS Empty Re: FUDBALSKI BIZNIS

Пишување by osa on Нед Aвг 19, 2018 4:58 pm

posle se ne bi mozela da sporedam chovek so zivotno ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

FUDBALSKI BIZNIS Empty Re: FUDBALSKI BIZNIS

Пишување by delta on Пон Aвг 20, 2018 12:37 am

kozite se bolji od fudbalerite///.,
delta
delta

Број на мислења : 502
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

FUDBALSKI BIZNIS Empty Re: FUDBALSKI BIZNIS

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот