VONZEMJANI

Go down

VONZEMJANI  Empty VONZEMJANI

Пишување by Nebula on Пон Aвг 20, 2018 12:35 pm

Zosto li germanskite pratenici se interesiraat za vonzemjani i dali sme spremni za niv?

Германија: Немаме подготвен план за доаѓање на вонземјани

Германската Влада соопшти дека не направила никаков подготвителен план во случај да се појават вонземјани на територијата на земјата.

Во одговор на прашањето од пратеникот Дитер Јанечек, од опозициската партија „Зелени“, Владата во Берлин наведе дека „не постои протокол или планови за потенцијален прв контакт со вонземјани“.

Со цел да го оправда ставот, Владата наведе дека верува „оти мала е веројатноста да слетаат вонземјани на германската земја, со оглед на денешните научни истражувања“.

http://www.libertas.mk/germanija-nemame-plan-za-doagane-na-vo/

Nebula

Број на мислења : 478
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

VONZEMJANI  Empty Re: VONZEMJANI

Пишување by delta on Пон Aвг 20, 2018 12:41 pm

paznaja.??>paznaj./?>?letecki ciniiiiii./<'?>
delta
delta

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

VONZEMJANI  Empty Re: VONZEMJANI

Пишување by Albatros on Пон Aвг 20, 2018 7:23 pm

Moze znaat nesto sto nie ne go znaeme.

Albatros

Број на мислења : 403
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

VONZEMJANI  Empty Re: VONZEMJANI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот