ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 1:05 pm

Дерковски: Не се сеќавам дали сум спровел тоа што барал Јанакиески


Претседателот на ДИК Оливер Дерковски денеска изјави дека не се сеќава дали ги спровел „инструкциите“ од тогашниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за мобилизирање на денот на изборите во 2011 година откако во една од бомбите на денешното судење за „Титаник“ се слуша негов разговор со јанакиески, во времето кога беше директор на „Македонски железници Транспорт“.

-Учествувам во избори уште од 1994 година и од секогаш сум соработувал со институциите, Јанакиески може да дава насоки, но јас дали сум го направил тоа што тој го кажал е друго прашање, стварно не се сеќавам, рече Дерковски за А1он/Макфакс.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14700
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 1:07 pm

najgolemiot dpmneovski struchnjak oliver derkovski .....vo bombite slushame kako prima naredbi ,a sega POVTORNO E VO DIK ....ne mi se veruva i ova da ti bila drzavata Makedonija .....abre ova ne ide i tochka ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14700
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 1:14 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14700
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by OPOZICIONER on Пон Aвг 20, 2018 1:14 pm

Sega ne moze nisto da napravi, kontrolata ke bide golema a moze do referendumot da izede nekoja krivicna za vremeto koga bese na vlast pa dpmne ke treba drug kandidat da predlaga.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 1:15 pm

lele mori majko i ovoj dishi vozduh so mene zaedno ?????

https://a1on.mk/archives/935804

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14700
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 6:23 pm

VAZNA lichnost za kradenje na izborite bil milence

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14700
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 6:25 pm

ja pa se mislev zshto gujo ne mu prifaka ostavka a tolku narod se udavi vo Ohrid ,koga ono glej koja zvezda lopovska bil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14700
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 6:26 pm

koga ke gi osudat treba da pobaraat obvinitelite da gi vratat parite koi gi zemale kako pratenici izbrani so falsifikat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14700
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by luxor on Пон Aвг 20, 2018 6:46 pm

Од твитер.


Бапчо@thefitzzz1h
Човек шо местел избори сега ќе го води можеби најважниот изборен процес во Историјата на Македонија? И Нема негова оставка?
Дечки, ние дефинитивно не заслужуваме држава... Што си дробел тоа ќе сркаш... Ние богами 27 години дробиме и сркаме говна... и пак не ни доаѓа памет !

21RETWEETS46FAVORITES·Details
luxor
luxor

Број на мислења : 4845
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ Empty Re: ДЕРКОВСКИ Е НЕЗАМЕНЛИВ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот