РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 18, 2018 4:36 pm

Имавме случај кај што убиецот е веќе во затвор, а се протестираше дури и со примена на насилство врз полицијата. Во случајот со Република по жалбата на криминалците блиски до Заев (кој им го овозможил криминалот) одлучуваше судски совет во кој нема одвоено мислење. Доказите на Република се 100% чисти. На Гугл еарт има архивски сателитски снимки по датуми и многу јасно се гледа дека немало објект во времето кога Заев потпишал дека го има.
Патем кога истите тие судии ќе осудат некој без друг доказ освен криминалните тонски записи за кои не е утврдено дали се обработувани, судството ти р ОК.

Сериозноо ли мислиш дека заменикот на Чавков, подоцна и министер Нухиу, сега заменик на Спасовски појма немал за вработувањето на Тоска. Патем веста дека фотографијата по убиството на митингот на СДСМ во Битола е фотомонтажа е фејк вест. Такво нешто не е потврдено од МВР. А на фотографијата Тоска не е со Чавков туку со Нухиу.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo on Вто Сеп 18, 2018 4:39 pm

Imal Nuhiu pojma za vrsbotuvanjeto na Toska...Isto taka pojma imal i Mitko Chavkov koj go potpishal dokumentot za vrabotuvanje...No ti se obiduvash vinata za toa da ja prefrlish na Oliver Spasovski...Shto kje priznesh e neizvodlivo...I smeshno...
avatar
Teo

Број на мислења : 3743
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 18, 2018 4:48 pm

Ако сте имале некакви сознанија за убиецот зошто чекавте две години да убие некого, па да го апсите, наместо да спречите тоа да се случи. Или секогаш сте генерали после загубена битка.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by luxor on Вто Сеп 18, 2018 5:12 pm

Пак си се правел глуп. Се беше чисто, убил, го фатиле, обвинение, притвор, ама на ваашата гнаса и нема крај па почнавте да лажете дека е вработен од СДСМ. Заради тие ваши лаги мораше да се изнесе во јавноста вистината. Сознанија за намерите и психопатолошката состојба на убиецот можел да има само оној што го примил во полицијата. Ама вие примавте секакви морони дури и без соодветно образование, обука и психички тест како што е во овој случај. Чист случај на соучесништво на дпмне.
avatar
luxor

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 18, 2018 6:22 pm

Барем еднаш да го споменеше Нухиу или ДУИ.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by luxor on Вто Сеп 18, 2018 6:27 pm

Стави очилата, не сум спомнал никакви имиња. Вие ја отворивте Пандорината кутија барајки одговорност од Спасовски, инаку за волја на вистината ниту тој, ниту Чавков можат да бидат одговорни за убиството. Чавков може да биде одговорен за прием на несоодветен кандидат во полициските редови но не и за делата на истиот.
avatar
luxor

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 9:18 pm



Последната промена е направена од трендафил на Пон Окт 08, 2018 9:22 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by luxor on Пон Окт 08, 2018 9:20 pm

Бојаџи само драматизира да си ја крене цената, Горан Момировски беше и остана куртонски новинар, а Џејсон не може да прежали што не лапа повеќе по седум илјади долари месечно од Македонија. Инаку против сум било каква забрана на прикажување уметнички дела, ако нема врдност филмот сам по себе ќе пропшадне не му требаат забрани.
avatar
luxor

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 9:55 pm

Да има во филмот говор на омраза како што велат Албанците (и министерот за култура и народниот правобранител се припадници на оваа етничка заедница) немаше да биде дел од филмскиот фестивал во Монтреал, а да немаше вредност немаше да добие таму награда. Албанците им пречи тоа што во филмот се соопштува вистината дека тие како херои ги сметаат тие што врзаа двојца Македонци во мотелот Бриони за столб пред да го дигнат во воздух заедно со нив или херои им се и тие што ги киднапираа и се изживуваа врз работници исто така Македонци. Херој им е и тој што пукаше врз деца во Тетово што играа кошарка и уби едно од нив. Работи што не ги прават борци за човекови права. Иако веќе сите знаеме дека борци за човекови права всушност се терористи што работат по налог на меѓународната банда (заедница) кон која нели се стремиме. Во секој случај се работи за уметнички, а не за игран филм. Не сум слушнал дека Германците или други барале влакно во јајце во странските филмови кои на свој начин ги прикажуваа злосторствата на германските фашисти. Од друга страна во филмот се спомнуваат и Александар и грчката граѓанска војна што му пречи изгледа на некој друг.
Еве ја основната содржина на филмот. За жал не можам да најдам македонска верзија.
https://www.imdb.com/title/tt8483812/plotsummary?ref_=tt_ov_pl
Се надевам дека филмот нема да ја има судбината на Македонската енциклопедија која по налог на Бејли и СОрос е забранете, односмо цензурирана. Најтрагично во целата работа е што никој од тие што сакаат да го забранат филмот не го гледал.



_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by luxor on Пон Окт 08, 2018 10:02 pm

трендафил напиша:
Се надевам дека филмот нема да ја има судбината на Македонската енциклопедија која по налог на Бејли и СОрос е забранете, односмо цензурирана.

Срамота за Грујокио и дпмне што биле такви послушници на Бејли и Сорос па ја забраниле односно цензурирале енциклопедијата.
avatar
luxor

Број на мислења : 3808
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Вто Окт 09, 2018 10:02 am

Енциклопедијата си ја цензурираше издавачот - МАНУ. Под притисок на соросоидите, амбасадорите , СДСМ и партиите на Албанците. Што би рекле под притисок на актуелната власт. Енциклопедијата сепак живее илегално на интернет.

http://promacedonia.com/mak_enc/

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo on Вто Окт 09, 2018 12:04 pm

Kako bre ne ti e sram da kazhuvash ovde deka dodeka bevte na vlast vo nezvisna i suverena Makedonija ste dozvolile sorosoidite, ambasadorite, SDSM i partiite na albancite da vrshat pritisok vrz drzhavna institucija kako MANU koja na kraj potkleknala pred istite pa duri da se falish so toa??? Kakvi patrioti ste vie dpne-ofcite??? Kako tigar od hartija...

PS. Enciklopedijata beshe izdadena so finansiska poddrshka od vladata na dpne pishman patrioti.
avatar
Teo

Број на мислења : 3743
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Чет Окт 11, 2018 7:26 pm

Денес се чествуваше 11 октомври без ниту еднаш да се спомене дека востанието е подигнато против бугарските окупатори. Марионетската влада на Заев очигледно не смее да спомене дека Бугарија ја окупирала Македонија во време на Втората светска војна, затоа што по новата политичка историја што сака да ни ја натури Заев треба да лажеме дека во тоа време сме биле Бугари. Нели велат дека во античко време имало Тројански коњ, а сега во Македонија Муртинско магаре.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by misterija on Чет Окт 11, 2018 7:43 pm

трендафил напиша:Денес се чествуваше 11 октомври без ниту еднаш да се спомене дека востанието е подигнато против бугарските окупатори. Марионетската влада на Заев очигледно не смее да спомене дека Бугарија ја окупирала Македонија во време на Втората светска војна, затоа што по новата политичка историја што сака да ни ја натури Заев треба да лажеме дека во тоа време сме биле Бугари. Нели велат дека во античко време имало Тројански коњ, а сега во Македонија Муртинско магаре.

Зарем денес, на овој голем празник, ви Прилеп не ли положија свежо цвеќе пред сломеникот на Методија А.Ченто и во Куманово на спомен костурницата на паднатите борци!????

Нели порано имаше импровизирани напади во Прилеп...абе што стана со државава?????

_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 414
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил on Пет Окт 12, 2018 9:38 am

Не смеат ни да помислат за импровизиран напад врз бугарски участок, затоа што тоа би значело вето од Бугарија за наш прием во НАТО и ЕУ. Со поддршка од меѓународната банда (заедница) која го поддржува режимот на Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3430
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by PRVOBOREC on Пет Окт 12, 2018 10:32 am

Што тебе небањатите би ги израдувало затоа што со сета надеж очекувате да се вратите на власт и да продолжите со криминалот таму каде што застанавте.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 374
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот