LIMON

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

LIMON - Page 2 Empty Re: LIMON

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:47 am

Како козметичко средство

1.Отстранување на мртвите клетки од кожата

Дајте и на својата кожа нов сјај со нежно масирање на саканото место со мешавина од лимонов сок и шеќер.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LIMON - Page 2 Empty Re: LIMON

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:47 am

2.Намалување на борите

Загрејте една чаша млеко, две лажички лимонов сок и една лажичка коњак или ракија. Изладете ја смесата на собна температура, аплицирајте на саканото место и почекајте да се исуши па потоа измијте го лицетол
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LIMON - Page 2 Empty Re: LIMON

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:47 am

3.Осветлете ги пегите

Намачкајте ги со лимонов сок и исплакнете по петнаесет минути. Постапката повторете ја и навечер.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LIMON - Page 2 Empty Re: LIMON

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:47 am

4.Крема за лице

Измешајте сок од еден лимон и една четвртина чаша со маслиново или бадемово масло. Нанесе те ја на лицето и оставете да делува.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LIMON - Page 2 Empty Re: LIMON

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 10:47 am

5.Против првут

Исплакнете ја косата со вода, а потоа ставете ја чашата вода во која сте додале една лажичка лимонов сок и потоа масирајте.
Teo
Teo

Број на мислења : 4192
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LIMON - Page 2 Empty Re: LIMON

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот