ADRENALIN

Go down

ADRENALIN Empty ADRENALIN

Пишување by Nebula on Чет Aвг 23, 2018 11:51 am

Taa zavisnoast nikako ne mozam da ja razberam, mislam da go rizikuvas zivotot za vozbuda e glupo.

Запознајте го човекот кој скокна од авион на 7,5 километри - без падобран! (ВИДЕО)

Американецот Лук Аикинс може да се пофали дека е единствениот човек на светот што скокнал од авион без падобран. И тоа не од колку било туку од седум и пол километри височина

Скокал од 25.000 стапки висина или 7620 метри. Покрај него во добар дел од летот имало придружници, кои потоа ги активирале своите падобрани, а Лук се приземјил во огромна мрежа, се разбира, доволно одвоена од земјата.https://sport1.mk/bozhem-mali/paraglajderstvo/zapoznajte-go-chovekot-koj-skokna-od-avion-na-75-kilometri-bez-padobran

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ADRENALIN Empty Re: ADRENALIN

Пишување by Albatros on Чет Aвг 23, 2018 12:00 pm

Nesto kako zavisnost od droga, alkohol ili cigari pretpostavuvam. I adrenalinot e hemiska supstanca sto predizvikuva promeni vo organizmoat.

Albatros

Број на мислења : 323
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот