ALKOHOL

Go down

ALKOHOL Empty ALKOHOL

Пишување by Nebula on Нед Aвг 26, 2018 11:39 am

Aj sea,novo istrazuvanje, novi rezultati i kraj nema, od kaj znaeme deka oni go sprovele istrazuvanjeto po site naucni standardi i deka tocno gi definirale rezultatite.

Пресврт: Ниту мала количина алкохол не е добра за здравјето

„Дури и најмала количина на алкохол нанесува повеќе штета отколку корист. Нашите откритија се разликуваат од останатите, според кои се вели дека умерената консумација на алкохолни пијалаци, едно дневно за жени и две за мажи е безбедна“, стои во истражувањето, објавено во магазинот „The Lancet“.

https://kajgana.com/presvrt-nitu-mala-kolichina-alkohol-ne-e-dobra-za-zdravjeto

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ALKOHOL Empty Re: ALKOHOL

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 12:59 pm

Ova na Silegov izgleda mu frlaat patki..hahhahahhaaa

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 441
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот