GI IMAS AMA GI NEMAS

Go down

GI IMAS AMA GI NEMAS Empty GI IMAS AMA GI NEMAS

Пишување by Albatros on Сре Aвг 29, 2018 10:24 am

Dvaeset milijardi i nikako da ne mozes da dojdes do niv. Sepak ne e za zalenje, milijarder e.

Еден од најбогатите Индијци, тајкунот Палоњи Мистри е најнесреќниот милијардер на светот. Тој не може да дојде до своето огромно богатство од 20 милијарди долари, бидејќи се заробени во акциите на најголемиот индиски конгломерат „Тата Груп“, меѓу другото, сопственик и на компанијата „Тата Моторс“, која е најголем национален производител на автомобили.

https://plusinfo.mk/%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF-%D0%BC%D1%83-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8-20-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BB/

Albatros

Број на мислења : 403
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

GI IMAS AMA GI NEMAS Empty Re: GI IMAS AMA GI NEMAS

Пишување by Nebula on Сре Aвг 29, 2018 11:22 am

Parite se otpuvacka. Very Happy Very Happy

Nebula

Број на мислења : 478
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

GI IMAS AMA GI NEMAS Empty Re: GI IMAS AMA GI NEMAS

Пишување by EVITA on Сре Aвг 29, 2018 12:37 pm

Za koj kako, na nekoj mozi zivot da mu znacat kako na devojceto sto ne uspea da sobere donacii za lekuvanje.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 246
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

GI IMAS AMA GI NEMAS Empty Re: GI IMAS AMA GI NEMAS

Пишување by Flora on Сре Aвг 29, 2018 12:41 pm

Mani, mani, mani, ni da se rodis ni da umres bez niv. Twisted Evil


Flora

Број на мислења : 295
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

GI IMAS AMA GI NEMAS Empty Re: GI IMAS AMA GI NEMAS

Пишување by IVA on Сре Aвг 29, 2018 12:45 pm

A ni da zivees ne mozes bez niv. Very Happy
IVA
IVA

Број на мислења : 359
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

GI IMAS AMA GI NEMAS Empty Re: GI IMAS AMA GI NEMAS

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот