INCIDENT NA VODNO

Go down

INCIDENT NA VODNO Empty INCIDENT NA VODNO

Пишување by EVITA on Сре Aвг 29, 2018 1:05 pm

Aktivistite ja blokiraat rabotata na trasata na gasovodot ama doslo do incident, duri nekoj naredil na bageristot da gi gazi sto covekot go odbil, ima i video.

„Гази - оди напред“ била наредбата на шефот кон багеристот кој ја одбил наредбата

„Поради низа сознанија дека не се запазени процедурите за градба, изградба и немање дозвола за сеча и други пропусти, решивме да го запреме целиот процес со жив штит. Багерите во 9.30 часот тргнаа со работа. И покрај нашиот мировен протест со поставување на излетничко место, шефот му нареди на багеристот „ гази - оди напред“. Возачот на багерот одби и излезе од багерот. Во моментов се сопрени машините. Цело утро се обидуваме да контактираме со надлежните во Министерството за животна средина но никој не одговара на повиците, а ниту пак некој од посоченото Министерство е присутен на терен, а на теренот не е присутна ниту полицијата“. Денес на мистериозен начин се случи и генерален ремонт на жичара поради што не е во функција. Ние остануваме овде“, вели активистот Сергеј Дамовски.

https://www.mkd.mk/makedonija/skopje/gazi-odi-napred-bila-naredbata-na-shefot-kon-bageristot-koj-ja-odbil-naredbata

EVITA

Број на мислења : 246
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by Albatros on Сре Aвг 29, 2018 1:10 pm

Ej de pa i tie od nevladinite ja preteruvaat i dramat kako da e kraj na svetot. Gasifikacijata ke donese pogolema korist od drvjata iseceni na Vodno a i set teren povtorno ke se posumi. Attention whore stanaa site veke.

Albatros

Број на мислења : 403
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by EVITA on Сре Aвг 29, 2018 1:13 pm

Moze da go sprovedat po druga trasa ne mora niz Vodno koe eden den ke ni padne na glava.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 246
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by Albatros on Сре Aвг 29, 2018 1:19 pm

Niso nema da padne nikomu na glava, ako pagase ponapred ke padnese koga se unistuvaa ogromni povrsini za da gradat haciendi tamu razni kontroverzni likovi. Nema nitu endemski rastenija i slicno kako sto lazat zosto Vodno do pred cetiriesetina godini bilo pusto, posumeno e za vreme na komunizmot.

https://skopjeinfo.mk/kako-se-poshumuvashe-vodno-foto-0

Albatros

Број на мислења : 403
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by luxor on Сре Aвг 29, 2018 3:31 pm

Да ја решиме мистеријата. Имало вербална расправија на Водно, и тоа сите го осудуваме. Секој има право на протест и слободно изразување на мислењето. Лага е дека некој наредил на багерист да ги гази протестантите. Ги прегледав сите снимки на интернет од инцидентот и никаде нема такво нешто. Официјално лагите ги шират членови на Левица која е ништо друго туку обичен клон на дпмне кои се помешани со чесните активисти.
luxor
luxor

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by luxor on Сре Aвг 29, 2018 3:39 pm

Еве како шират лаги и се обидуваат да предизвикаат инцидент од поголеми размери. Целта е предизвикување незадоволство против владата кај народот пред референдумот..

INCIDENT NA VODNO Untitl10
luxor
luxor

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by luxor on Сре Aвг 29, 2018 3:47 pm

И не наседнувајте на насловите во медиумите, освен за кликови не им е гајле за ништо. Еве една голема лага од Слободен печат.

ФОТО: Разумноста на багеристот спречила трагедија на Водно

https://www.slobodenpecat.mk/metropola/foto-razumnosta-na-bageristot-sprechila-tragedija-na-vodno/

Ќе помислите дека има некаков доказ за наводната наредба за газење на луѓето, но од сето тоа ништо. Се пренесува само изјавата на еден од учесниците на протестот непоткрепена со ништо, односно треба да му веруваме на жими мајка не лажам, додека самите фотографии спомнати во насловот немаат врска со инцидентот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by luxor on Сре Aвг 29, 2018 3:56 pm

Инаку точно на изјавите на Игор Смилев кандидат на Левица за советник во општина Велес се темели приказната за инцидентот.

https://antropol.mk/2017/10/12/%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80-%D1%81%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D0%B2%D0%BE%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8/

Еве како човекот ја почнува приказната која во 21 век со мобилни телефони на секој чекор, со снимки од местото на настанот сепак не може да ја докаже. Веројатно вака го исплаќа долгот кон Апасиев за одбраната во процесот против Топилница од Велес.

INCIDENT NA VODNO 11
luxor
luxor

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by nino on Сре Aвг 29, 2018 5:18 pm

turi mu kurot koga vakvi eko aktivisti ke se zamesaat vo politika
nikade gi nemase koga secea drva niz skopje, sega im tekna da se pojavat

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

INCIDENT NA VODNO Empty Re: INCIDENT NA VODNO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот