RODENDEN

Go down

RODENDEN Empty RODENDEN

Пишување by SHARENI on Пет Aвг 31, 2018 9:54 am

On misli kao ke go zali nekoj, vcera ne se pojavi vo sudot za da predizvika sozaluvanje denes kao rodenden mu a on mora da se vlece po sudovi.

Експремиерот Никола Греувски, денеска, на својот 48. роденден (31. 8. 1970 година), во Апелациониот суд во Скопје треба да му објасни на петчлениот судиски совет кои се неговите жалбени основи за пресудата за набавката на есктралуксузниот „мерцедес“.

Советот, кој ќе одлучува во Апелациониот суд, е во состав: Цветанка Периќ, претседателка на советот, која беше кандидатка за Врховниот суд, судија известител е новоизбраната судијка во скопска Апелација, Тања Милева, а членови се судиите Тања Дуковска, Лидија Чачева и Енвер Беџети. Пресудата за „мерцедесот“ на кривичниот суд е напишана на над 200 страници.

Поради неусогласеност на термините за судење, вчера судот ја одложи за денеска јавната седница по жалбата на Никола Груевски и Ѓоко Поповски во случајот „Тенк“ за набавка на блиндираниот „мерцедес“ кога на седницата не се појавија Груевски и неговите четворица адвокати поради ангжаман на други судења.

https://24info.mk/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D1%83%D0%B4/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 334
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

RODENDEN Empty Re: RODENDEN

Пишување by Bosonoga on Пет Aвг 31, 2018 11:11 am

I kukal be oti advokatite mu bile zafateni, a navreme se izvesteni, mu doaga kako sudot da treba da se prilagoduva na niv, demek oni povazni.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 682
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот