В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 7:26 pm

A be i jas sum maler. Ama koga veke zapnale neka im bide. Ajde ako dobieme dogovorot e parite da gi potrosime vo Rim.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 7:27 pm

[quote="luxor"

Pa ne me igraat be kiBik. ....[/quote]
Е! Тука мора да се замислиш! Или си умен, или па те сметаат за забеган! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 7:29 pm

luxor напиша:A be i jas sum maler. Ama koga veke zapnale neka im bide. Ajde ako dobieme dogovorot e parite da gi potrosime vo Rim.
Шо е да си малер? Филип Тотьо?
А во Рим немам одено се' уще. Ай ако сме късметлии ке ойме.


Последната промена е направена од kiBik на Нед Фед 08, 2015 7:30 pm. Мислењето е променето 1 пати
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 7:30 pm

Ne be . Trebalo par. Bidejki jas bi bil pettiot, im trebase uste eden. Eve sega so tebe sme sest. Inaku koj e onoj Kezo na AllBG koj brise mislenja?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 7:31 pm

kiBik напиша:
luxor напиша:A be i jas sum maler. Ama koga veke zapnale neka im bide. Ajde ako dobieme dogovorot e parite da gi potrosime vo Rim.
Шо е да си малер? Филип Тотьо?
А во Рим немам одено се' уще. Ай ако сме късметлии ке ойме.

Maler = nema srekja vo igrite na srekja. A nitu vo zivotot. Bez ksmet.


Последната промена е направена од luxor на Нед Фед 08, 2015 7:32 pm. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 7:32 pm

luxor напиша:Ne be . Trebalo par. Bidejki jas bi bil pettiot, im trebase uste eden. Eve sega so tebe sme sest. Inaku koj e onoj Kezo na AllBG koj brise mislenja?
Па еве - 6-так сум.
А инаку яс си мислев дека е Кежман Величанствени! Не е он???
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 7:34 pm

Ne znam be. Zatoa i te prasav tebe. Ne bi me iznenadilo i da e toj. Eve i od mene sedum brojki. 7, 9, 11, 13, 6, 27, 32.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 7:34 pm

luxor напиша:
Maler = nema srekja vo igrite na srekja. A nitu vo zivotot. Bez ksmet.
Ахам. Имавме и ние некой збор за тоа, ама не се секявам кой беше. Старост - нерадост!!! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 7:37 pm

Osaaaaa, ajde zapisuvaj gi broevite od mene i kiBik. Moze ke ni se nasmevne srekjata.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 7:44 pm

Знаеш што, Лъкшър? Се зачудив. Сум одил на далечни дестинации, но немам одено во РМ, Гърция, Сърбия и Романия. Шо е ако дойдам кай вас?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 7:47 pm

Во Македонија ке бидеш добредојден. Огромен дел од народот не го дели мислењето на некои идиоти дека бугарите се наши непријатели. Или дека претставуваат закана за Македонија или македонците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 7:49 pm

luxor напиша:Ne znam be. Zatoa i te prasav tebe. Ne bi me iznenadilo i da e toj. ...
Яс денес видов дека некой изобщо се пробал да се зачлени и кажал нещо ама го изтрил. Ако е он (а се обратил на мене), се извинувам, не сум го видел.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 7:50 pm

Па ако сака да каже нешто, веројатно нема да му биде тешко пак да напише. Колку што знам никој нема да го спречи во тоа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 7:57 pm

luxor напиша:Во Македонија ке бидеш добредојден. Огромен дел од народот не го дели мислењето на некои идиоти дека бугарите се наши непријатели. Или дека претставуваат закана за Македонија или македонците.
А знаеш, братле, дека не ми се доагя. Поради форумните войни,поради еден куп постови и глупотии, кои некои ги пишуваат по нетот. Имам чувство дека не сум добродойден таму, кай вас.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 8:01 pm

luxor напиша:Па ако сака да каже нешто, веројатно нема да му биде тешко пак да напише. Колку што знам никој нема да го спречи во тоа.
Нема, се разбира.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 8:02 pm

Тоа се само исфрустрирани будали. Не обрнувај внимание на такви. Тие не се народот. Освен тоа  знаеш дека некои членови на АллБГ доаѓале во Македонија. Па немаат впечаток дека луѓето овде ги мразат Бугарите. Можеш слободно да ја посетиш Македонија. Уште еднаш ти велам дека ке бидеш добредојден.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 08, 2015 8:25 pm

kiBik напиша:
luxor напиша:Во Македонија ке бидеш добредојден. Огромен дел од народот не го дели мислењето на некои идиоти дека бугарите се наши непријатели. Или дека претставуваат закана за Македонија или македонците.
А знаеш, братле, дека не ми се доагя. Поради форумните войни,поради еден  куп постови и глупотии, кои некои ги пишуваат по нетот. Имам чувство дека не сум добродойден таму, кай вас.

eve i jas ke te pokanam ,ke te prechekam i ke te ugostam kako prijatel ,i mnogu narod se kako mene ,bidi siguren ,toa shto ti go kazuvame so luksor e tochno ,dojdi i da se uverish ,pa da raskazesh na drugite tvoi sogragani i prijateli

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 8:26 pm

luxor напиша:Тоа се само исфрустрирани будали. ....
Но изгледаат ко мнозинство кай вас, братле. Го нема контрапунктот, или се брише? Одвай ли.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 8:27 pm

osa напиша:
eve i jas ke te pokanam ,ke te prechekam i ke te ugostam kako prijatel ,i mnogu narod se kako mene ,bidi siguren ,toa shto ti go kazuvame so luksor e tochno ,dojdi i da se uverish ,pa da raskazesh na drugite tvoi sogragani i prijateli
Ние со тебе пред тоа имаме друга работа, Оса. Яс така и не разбрав како ке те познам на преминот? Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 8:30 pm

kiBik напиша:
luxor напиша:Тоа се само исфрустрирани будали. ....
Но изгледаат ко мнозинство кай вас, братле. Го нема контрапунктот, или се брише? Одвай ли.

Не бе киБик, не се мнозинство. Само се најгласни. Ако оваа власт падне, тие ке бидат безгласни. Тоа што сега им дозволуваат да шират омраза кон бугарите е пред се од политички причини. Грујо се надева дека ако не Грција, тогаш барем Бугарија ке не блокира за влез во ЕУ. Па он пак нема да биде виновен за неуспесите, туку некои други однадвор ке може да обвини.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 08, 2015 8:40 pm

luxor напиша:
Тоа што сега им дозволуваат да шират омраза кон бугарите е пред се од политички причини. Грујо се надева дека ако не Грција, тогаш барем Бугарија ке не блокира за влез во ЕУ. Па он пак нема да биде виновен за неуспесите, туку некои други однадвор ке може да обвини.
Види, Лъкшър, яс сум по форумите пред Груевски. Не гледам некоя промена во овой правец. Ма добро де. Ай оваа година ке пробам.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 08, 2015 8:42 pm

ajde da vidam koj shto pie ..momche donesi mi edna chasha roze ...za gospodinot edno crveno vino ...poveli i za tebe prijatele eden tuborg ...eve i edna pesnichka za dobro raspolozenie 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 08, 2015 8:43 pm

Ние сме друже скоро милион и пол. Мислам на македонците. На форумите пишуваат многу малку. Огромното мнозиство нема никаков проблем со Бугарија и бугарите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 08, 2015 8:44 pm

isto i ova e ubava i vesela pesnichka ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 08, 2015 8:45 pm

kiBik напиша:
luxor напиша:
Тоа што сега им дозволуваат да шират омраза кон бугарите е пред се од политички причини. Грујо се надева дека ако не Грција, тогаш барем Бугарија ке не блокира за влез во ЕУ. Па он пак нема да биде виновен за неуспесите, туку некои други однадвор ке може да обвини.
Види, Лъкшър, яс сум по форумите пред Груевски. Не гледам некоя промена во овой правец. Ма добро де. Ай оваа година ке пробам.

ke te chekame da te prechekame

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот