Поезиjата на Фири

Go down

Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 9:38 pm

БОМБАТА

Зборови, збоооорови ништо не значитеееее,
лугето спие во слатка маглааааааааааааа
утре ке прашат вака мегj у друготоооооооо
коj не бракja пак нае@аааааааааааа


Странците нема со прст да помрднааат дури
ова е внатрешна работа на тие говеееда штури
Верушевски ке гние во притвор сааам
А Заjко ке биде суден неколку месееци знааам

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 9:42 pm

Да кажам ова беше во темата Бомбата на политичката арена скорострелно избришано од лукиSmile Дури проба да воведе некаков тime out на скриптот но не му успеа, па мораше по стара удбашка традициja да брише "од рака" Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 9:46 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 9:50 pm

Не ми покажуваj капата на дедо си туку кажи оти бришеш буразеру?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 9:53 pm

На оса
Оса ти си многу слатка
сакам да доjдеш само по салатка!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 10:01 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 10:03 pm

Фири напиша:Не ми покажуваj капата на дедо си туку кажи оти бришеш буразеру?

Si pocnal srpski i da pisuvas...Bravo Firi srbine...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 10:03 pm


_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by osa on Пон Фед 09, 2015 10:16 pm

luxor напиша:
dobro luxor kako da ti kazam da prestanesh ,samo ako go nalutish Firi misli mu se ...
aj da vidam shto e toa shto mu brishesh na Firi ,ostaj go neka si pishuva ! Ti samo treba da mu pomognesh ako ja pogreshil temata i tolku ,dali me razbra ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by osa on Пон Фед 09, 2015 10:18 pm

Фири напиша:На оса
Оса ти си многу слатка
сакам да доjдеш само по салатка!

е многу фала на убавите зборови Фири

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 10:18 pm

Еве каде бил дедото на Фири. А еве ги вашите дедовци како го сретналеSmileТоj со калпачето е дедото на лукиSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 10:19 pm

Firi...BURAZERU...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 10:20 pm

osa напиша:
е многу фала на убавите зборови Фири
Оса ова е поезиjа не го примаj буквално.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by osa on Пон Фед 09, 2015 10:20 pm

Фири напиша:Да кажам ова беше во темата Бомбата на политичката арена скорострелно избришано од лукиSmile Дури проба да воведе некаков тime out на скриптот но не му успеа, па мораше по стара удбашка традициja  да брише "од рака" Smile

сега да нема забуна ,ова не е за во Бомбата ,и добро схто избрисхал ....сега тука е О.К.на оваа тема

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 10:23 pm

Оса Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by хан Ацо on Пон Фед 09, 2015 10:30 pm

Фири,а ова знаеш ли го:Садимо врби,йебемо срби?
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 10:31 pm

Не, ова е античка народна педерска песна Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
avatar
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 10:33 pm

хан Ацо напиша:Фири,а ова знаеш ли го:Садимо врби,йебемо срби?

A tie kako Firi sto se prodavaat na srbite...Gi ebete li...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by хан Ацо on Пон Фед 09, 2015 10:39 pm

Teo напиша:
хан Ацо напиша:Фири,а ова знаеш ли го:Садимо врби,йебемо срби?

A tie kako Firi sto se prodavaat na srbite...Gi ebete li...

Фири никогаш нема да се продаде на србите,гарантирам!
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 10:45 pm

Na znem...Nesto somnitelen e deneska...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by osa on Чет Фед 12, 2015 5:24 pm

Teo напиша:Na znem...Nesto somnitelen e deneska...
poezija i poet ..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезиjата на Фири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот